Borna Rupnik • nedjelja, 27.01.2013.

Lionel Messi još je jednom zauzeo mjesto pod svjetlima reflektora, postigavši četiri pogotka Osasuni, a Rayo Vallecano ubilježio je vrijednu pobjedu protiv Betisa...

Barcelona je prošli tjedan doživjela prvi ovosezonski poraz u Primeri, no Osasuna u nedjelju na Camp Nou nije imala šanse. Lionel Messi svoj je prvi pogodak na utakmici postigao već u 11. minuti, kaznivši na dodavanje Xavija obrambenu neopreznost gostiju iz Pamplone.

Kratkotrajno je poravnanje donio Raoul Loe u 24. minuti, ali samo tri minute poslije Arribas dobiva drugi žuti karton zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, a Messi s 11 metara vraća prednost Barceloni.

S igračem manje, Osasuna je teško pružala otpor. Messi je pogodio okvir gola, a u 40. minuti Pedro povisuje na 3:1, premda su gosti ukazivali na nedopuštenu poziciju asistenta Danija Alvesa.

U 56. minuti Villa je pronašao Messija za njegov treći pogodak, a konačnih 5:1 već u 58. minuti Barcelonina desetka postavlja na ubačaj Adriana. Najbolje su šanse za nove pogotke imali Villa i Alexis Sanchez, ali rezultat se nije mijenjao.

Rayo Vallecano na svom je terenu svladao Betis rezultatom 3:0. Dobar dan za domaćine najavio je Piti pogotkom s bijele točke već u četvrtoj minuti dvoboja, a u nastavku su slavlje Rayo Vallecana zapečatili Delibašić i Carlos.

• beaver28.01.2013. u 01:14
    ronaldo zabije hat trick a messi odgovara pokerom...
    beaver
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 23:25
    messi prestani se izdrkavati po španjolskoj nema to više smisla, vrati se u argentinu, digni južnoamerički nogomet na razinu europskog, osvoji svjetsko prvenstvo i onda ti i ja priznam da si dios
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 23:05
    alexis nije opravdao novce otkad je došao u barcu.ne realizira prilike koje su polu šanse šanse.dobar je igrač ali šteka.villa odličan.nije ga htio gol.imao je jednu,dvije šanse.messi stara priča.šta se tu ima više dodat.ugl jaka barca.šteta što nije koja još ušla.poništen gol u prvom poluvremenu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.01.2013. u 23:00
    Alexisu ne ide... Događa se to... Srećom, ne odražava se na rezultat... No, kako je došlo, tako će i proći, pa će opet trpati... Načini na koje on ne zabija su klasični primjeri krize... Nešto kao Torres, samo blaža verzija... Dobro je da mu daju šansu da razbije tu 'nejebicu'...