Premiership, 26. kolo, 09.02.2013, 13:45 h
Tottenham
Tottenham 2:1 Newcastle
Newcastle

Josip Tolić • subota, 09.02.2013.

Odigrana je prva utakmica 26. kola Premiershipa. Na White Hart Laneu Tottenham je dočekao zahuktali Newcastle i slavio 2:1 zahvaljujući dvjema majstorijama Garetha Balea. Spursima je pobjeda donijela skok na treće mjesto uoči Chelseajeva dvoboja protiv Wigana.

Uzbudljivu i sadržajnu utakmicu ponudili su nogometaši Tottenhama i Newcastlea u ogledu 26. kola Premier lige na White Hart Laneu. Domaćini su opravdali teret favorita u ovom dvoboju i došli do vrlo vrijedne pobjede rezultatom 2:1. Ključni čovjek u slavlju momčadi Andréa Villasa-Boasa bio je Gareth Bale.

Velšanin je već u samom startu nagovijestio da se Svrake neće dobro provesti u Londonu. U drugoj minuti uposlio je Dempseyja koji iz blizine nije uspio poentirati, a nedugo potom sam se upisao u strijelce. Igrala se peta minuta kada je domaći veznjak majstorskim slobodnim udarcem prebacio živi zid i pogodio lijevi donji kut Krulova gola za 1:0.

Slika 1 od 1.

Gostima nije trebalo dugo da se vrate u utakmicu. Već sredinom prvog dijela rezultat je vraćen na početak - Sissoko je prošao po desnoj strani, dao povratnu loptu za Gouffrana čiji udarac od leđa Dawsona vara Llorisa i ulazi u mrežu.

Francuski napadač ipak neće po dobrom pamtiti ovu utakmicu. U devetoj minuti nastavka ozlijedio je stopalo u dvoboju s Walkerom i iznesen je s terena nakon sedmominutnog prekida.

Spursi su nakon pauze nastavili dominirati travnjakom i to im se ubrzo isplatilo. Opet je Bale sve sam odradio, u naizgled bezopasnoj situaciji za obranu gostiju presjekao je dodavanje Taylora i Coloccinija, sjurio se prema golu i iskosa pogodio za 2:1. Bio mu je to 13. gol u sezoni.

Mogao je velški reprezentativac i do hat-tricka u sudačkoj nadoknadi, ali prvo je promašio volej na prazna vrata, a potom mu je Krul obranio udarac u šesnaestercu nakon što je prošao dvojicu igrača Newcastlea. Ipak, i s ovim učinkom bit će zadovoljan, za razliku od sastava Alana Pardewa, koji ostaje na 15. mjestu i još uvijek nije bezbrižan oko ostanka u društvu najboljih.