Premiership, 26. kolo, 10.02.2013, 14:30 h
Aston Villa
Aston Villa 2:1 West Ham
West Ham

Josip Tolić • nedjelja, 10.02.2013.

U prvoj od dvije nedjeljne utakmice 26. kola Premier lige Aston Villa na svom je stadionu ubilježila vrlo važnu pobjedu protiv West Ham Uniteda 2:1 i tako se pomakla iznad crte ispadanja. Pogotke su Lavovi postigli iz jedanaesterca i slobodnog udarca.

West Ham United i dalje bilježi samo poraze na gostovanjima. U ogledu 26. kola Premiershipa na Villa Parku Čekićari su pretrpjeli peti uzastopni poraz u prvenstvu i Aston Villi olakšali borbu za ostanak u elitnom društvu.

Domaćini su u vodstvo trebali doći već u trećoj minuti, ali Andreas Weimann uspio je promašiti nemoguće. Nakon što je Jääskeläinen odbio udarac Bentekea, Austrijanac se našao neometan pred vratima, ali pucao je pokraj lijeve vratnice.

Vrlo blizu vodećem pogotku bili su i gosti sredinom nastavka, kada je Carroll uputio udarac glavom poslije kornera, no Bent je na crti spasio čisti pogodak.

Nije se, međutim, trebalo dugo čekati na pogodak. U 74. minuti Noble je srušio N'Zogbiju u kaznenom prostoru West Hama, a sudac Čekićarima dosudio prvi jedanaesterac u sezoni. Priliku nije propustio Benteke; poslao je Jääskeläinena u jednu, a loptu u drugu stranu za 1:0.

Samo pet minuta potom tribine su imale još više razloga za zadovoljstvo. N'Zogbia je iz slobodnog udarca s 25 metara lijepo pogodio lijevi donji kut za udvostručenje vodstva.

Iako je do kraja ostalo tek desetak minuta, domaćini su teško živjeli. U 87. minuti Westwood je postigao efektan autogol prebacivši Guzana nakon slobodnog udarca Colea, a vratar Ville u sudačkoj je nadoknadi spasio svojoj momčadi tri boda sjajnom obranom udarca Nolana.