Premiership, 26. kolo, 09.02.2013, 18:30 h
Southampton
Southampton 3:1 Manchester City
Manchester City

Southampton pobijedio Manchester City i otvorio Unitedu priliku za bijeg na 12 bodova prednosti

Ante Zovko • subota, 09.02.2013.

Pobjedom 3:1 protiv Manchester Cityja na svom St. Mary'su u 26. kolu Premier lige Southampton je možda napravio ključni trenutak u borbi za naslov prvaka. Aktualni prvak vjerojatno se oprostio od obrane titule s obzirom da Manchester United u nedjelju dočekuje Everton i ima priliku pobjeći gradskom rivalu na 12 bodova.

Trebao bi se zabrinuti i za drugu poziciju jer je Chelsea na tek četiri boda zaostatka. Iako je istrčao u vjerojatno najboljem mogućem sastavu, Manchester City naletio je na minu u obliku Southamptona kojom je ovom pobjedom pobjegao šest bodova od zone ispadanja. Gosti su odigrali najgoru utakmicu sezone i prvi put od travnja 2011. izgubili s više od jednog gola razlike.

Nakon što se našao u minusu od dva gola, City nije imao kime pojačati napad jer je Carlos Tevez povučen iz momčadi zbog obiteljskih razloga.

Gareth Barry odigrao je jednu od najslabijih partija za City. Može ga se kriviti za prvi gol domaćih, a početkom drugog dijela autogolom je Mancinijevoj momčadi iskopao preduboku rupu.

Puncheon mu je u sedmoj minuti oteo loptu i proigrao Rodrigueza kojem Hart brani, ali tek odbija do Puncheona koji poentira za početno vodstvo.

Ni vratar engleske reprezentacije nije imao najbolju večer. Ni u 22. nije uspio zadržati šut Lamberta koji je predriblao Clichyja. Ovaj put Davis je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme.

Igrači Southamptona htjeli su previše u 39. minuti i bili su kažnjeni pogotkom za 2:1. Fox se namještao na volej poslije kornera, no lopta je presječena i u kontri Zabaleta i dodaje Džeki za smanjenje vodstva domaćih.

Vjerojatno je sudac Atkinson zakinuo Svece za jedanaesterac u završnici prvog dijela kad je Yaya Toure srušio Rodrigueza, ali tri minute poslije odmora svi su zaboravili na to. Lambert ubacuje s lijevog krila, a očito dekoncentrirani Barry prosljeđuje loptu u vlastitu mrežu.

• Obrisan korisnik10.02.2013. u 08:37
    Southampton ih je nadigrao i zasluženo odnio pobjedu,čestitke njima ! A ovo je samo dokaz da je Premiership daleko najzahtijevnija i najuzbudljivija liga na svijetu,pa tu svatko svakog može pobijediti,ide se bez popuštanja i ne gleda se tko je s druge strane terena :D g.Mancini je na putu za... [više na forumu]
  • Mihalj09.02.2013. u 22:19
    kakav kombinirani sastav protiv evertona, jeste vi normalni. sutra treba punom snagom na everton i pobijedit to, je da dolazi real al treba u ligi svaku priiku iskoristit.
    Mihalj
  • Obrisan korisnik09.02.2013. u 22:09
    I ja se nadam "B" momcadi, da bi se Real sto spremniji docekao, ali mislim da ce Ferguson biti sretniji sa +12 bodova. ManU je ako nista konstantan i jos jedan naslov prvaka bi mu (Fergusonu) puno vise znacilo nego pokusaj osvajanja LP. Kazem pokusaj jer za osvajanje LP se puno toga mora poklopiti... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.02.2013. u 21:54
    Odlično za United.Sutra očekujem kombinirani sastav.
  • ManchaVerde09.02.2013. u 21:42