Ante Zovko • subota, 09.02.2013.

Subotnje poslijepodne u 26. kolu Premier lige nastavljeno je pobjedama favorita. Poslije Tottenhama, još su dva londonska kluba došla do punog plijena. Chelsea je teže nego što to rezultat pokazuje dobio Wigan na Stamford Bridgeu, a Arsenal je u Sunderlandu iščupao pobjedu usprkos isključenju Jenkinsona.

S dva kasna pogotka, Chelsea je proslavio na kraju uvjerljivu 4:1 protiv Wigana kojom se vraća ispred Tottenhama. Povratak Edena Hazarda pokazao se kao ključ odlične napadačke izvedbe.

Poslije boljeg početka Wigana, jedna glatko izvedena akcija dovela je Chelsea u vodstvo u 23. minuti. Luiz je proigrao Torresa koji prosljeđuje do Ramiresa, a ovaj fino pogađa ne ostavivši Al-Habsiju ni šanse.

Preuzeli su domaći kontrolu nad susretom, ali sve do 56. minute nisu uspjeli udvostručiti vodstvo. Azpilicueti je ostavljeno dosta prostora na desnoj strani, što on obilno koristi i upošljava Hazarda prizemnom loptom, a Belgijac to sjajno realizira.

Ni dvije minute nisu prošle, a gosti su se vratili u igru. Čech je izašao pred Maloneyja, skratio mu kut, ali nedovoljno da bi ovog spriječio da pogodi za 2:1, slično kao Agüero protiv Liverpoola prošle nedjelje.

Vjetar je opet napunio Wiganova jedra i gosti su držali u neizvjesnosti domaće navijače, ali ne zadugo. U samoj završnici Chelsea je došao do rezultatski uvjerljive pobjede. Lampard postiže svvoj 198. gol za Bluese u 86. s ruba šesnaesterca poslije sjajne povratne Hazardove lopte. Al-Habsi je potom obranio Azpilicuetin udarac, ali odbio je samo do Marina koji u sudačkoj nadoknadi postavlja konačni rezultat.

Mnogo dramatičniji, iako ne tako efikasan, bio je dvoboj Sunderlanda i Arsenala koji je pripao gostima zahvaljujući pogotku Santija Cazorle iz prvog dijela koji je Arsenalu donio petu poziciju. Iako su dobar dio drugog poluvremena igrali s igračem manje, domaći su imali mnoštvo prilika za osvajanje boda.

Odmah na zagrijavanju Arsenal je dobio loše vijesti kad je Koscielny obnovio ozljedu lista. Sve je bilo bitno bolje kad je španjolski veznjak pogodio mrežu u 35. minuti kroz šumu nogu poslije kombinacije Wilsherea i Walcotta.

Drugo poluvrijeme imalo je nenormalan ritam. Sunderland je prvo propustio kontru tri na dva, a u 62. Arsenal je ostao bez Carla Jenkinsona zbog drugog žutog kartona. Walcott potom u 75. pogađa stativu, a onda je krenula domaća ofenziva. Wojciech Szczesny je, srećom po Arsenal, bio jako raspoložen pa je prvo zaustavio Fletchera u situaciji "jedan na jedan", a potom izvukao ispod prečke njegov novi pokušaj. Bramble u 86. s pet metara ne uspijeva pogoditi i Crne mačke morale su se pomiriti s porazom.

Uz dva gola Michua, Swansea se lako obračunao s Queens Park Rangersima. Završilo je 4:1, što bi mogao biti snažan udarac Redknappovoj momčadi u borbi za ostanak.

Rangersi su u cijelom prvom poluvremenu uputili jedan udarac na domaća vrata, a zahvaljujući Španjolcu i Rangelu, u prvih su dvadeset minuta morali dvaput u vlastitu mrežu. Zamora je vratio nadu Londončanima u 48. minuti, ali samo dvije minute kasnije Hernandez je gasi trećim pogotkom. Michu je u 67. zapečatio gostujuću sudbinu, a Swansea je mogao slaviti proboj na sedmu poziciju.

Stoke City došao je protiv Readinga do svoje tek druge pobjede u posljednjih 11 premierligaških ogleda, 2:1 na svojoj Britanniji. Zanimljivosti su počele u 67. minuti, poslije Huthova pogotka glavom za Stoke. Jerome se pokazao kao dobra zamjena te je udvostručio vodstvo. Reading ipak nije uspio producirati novi povratak i izbiti dva boda domaćima. Utješni gol postigao je Mariappa poslije kornera sedam minuta prije kraja.

Poslije prekrasnog pogotka za Hrvatsku, Mladen Petrić opet je dobio mrvice od menadžera Martina Jola. Ovaj put protiv Norwicha kojem je u prvom dijelu sezone zabio dva gola, u pobjedi 5:0. Igrao je 15-ak minuta u dosad najdosadnijoj utakmici kola poslije koje se nijedna momčad nije uspjela pomaknuti u gornji dio Premier lige.

• Obrisan korisnik09.02.2013. u 20:27
    šešni super danas.mogao bi reć igrač utakmice.al zna me tak nekad iznenadit čudno primljenim golovima.što se tiče ovog chelsea ja ne vidim di je to lampard opo.di god igra,protiv koga god igra igra i dalje na visokom nivou.riješit se njega bio bi užas za chelsea.
  • Obrisan korisnik09.02.2013. u 19:21
    gdje je sad onaj što je rekao da "nije normalno koliko je Szczesny loš?"
  • Obrisan korisnik09.02.2013. u 19:09
    zar Chelsea jos uvijek stoji pri svojoj odluci da se rijesi Lamparda??
  • Obrisan korisnik09.02.2013. u 18:33
    bravo chelsea
  • Obrisan korisnik09.02.2013. u 18:22
    Opet je bila gužva u Szczesnystercu. Sva sreća pa je ovaj puta Szczesny bio pobjednik u toj gužvi... Fantastične obrane...