Balingen namučio Flensburg, Neuhausen dobio Minden za bijeg iz opasne zone

Igor Šestak • ponedjeljak, 11.02.2013.

U nedjelju su odigrane još dvije utakmice rukometne Bundeslige. Flensburg je svoju prvu prvenstvenu utakmicu u 2013. godini igrao na gostovanju kod Balingena i morao se pomučiti za pobjedu. Na kraju je slavio s minimalnih 30:29. U derbiju začelja susreli su se Neuhausen i Minden, a pobjedu su s uvjerljivih 34:28 odnijeli domaćini i pobjegli iz zone ispadanja.

HBW Balingen-Weilstetten - SG Flensburg-Handewitt 29:30 (14:15)

Rukometaši Flensburga, treće momčadi na tablici Bundeslige, pobjedom su krenuli u drugi dio natjecanja, no za nju su se morali dobro pomučiti. Gostovali su kod Balingena, 12. kluba Bundeslige i momčadi koju su u rujnu "isprašili" s 15 golova razlike. Ovaj put njihov je dvoboj bio vrlo izjednačen. Balingen ni u jednom trenutku nije imao vodstvo, no nije ni dozvolio Flensburgu značajnije odvajanje te ga je držao u neizvjesnosti do samog kraja utakmice.

Gosti su odmah na početku preuzeli vodstvo, a do dva pogotka prednosti prvi su put došli u osmoj minuti (2:4). Igrači Balingena izjednačili su na 6:6, a onda ponovno pali u zaostatak od dva pogotka, koji su hvatali sve do 27. minute u kojoj je na semaforu zasvijetlilo 14:14. Gol Eggerta u zadnjoj minuti poluvremena donio je Flensburgu minimalnu prednost na odmoru, a u prvih dvadeset minuta drugog poluvremena igralo se sasvim izjednačeno sve do rezultata 23:23. Tada su Knudsen i Eggert vratili Flensburg na plus dva, a u 57. minuti su preko Kaufmanna došli do tri pogotka prednosti. Domaćini su pola minute prije kraja još jednom došli na samo gol zaostatka, no odluku je donio Mogensen pogotkom za 30:28 samo 15 sekundi do isteka vremena.

Thomas Mogensen je zajedno s Andersom Eggertom ponio titulu najboljeg strijelca utakmice. Zabio je sedam golova, svih sedam iz igre, dok je Eggert četiri pogotka postigao iz sedmeraca. Gol manje postigao je Lasse Svan Hansen, a još je jednom odličan bio vratar Mattias Andersson sa 16 obrana. Šest pogodaka imao je i najbolji strijelac domaćina, Florian Billek, a po četiri su zabili Benjamin Herth i Fabian Gutbrod. Domaći vratari, Milos Putera i Nikolas Katsigiannis, zajedno su obranili 11 lopti.

TV 1893 Neuhausen - TSV GWD Minden 34:28 (15:14)

U derbiju začelja između Neuhausena i Mindena, domaćini su odnijeli važnu pobjedu, pobjegli iz zone ispadanja i izjednačili se po broju osvojenih bodova s Mindenom. Susret ovih klubova u trećem kolu prvenstva završio je pobjedom Mindena 28:23, Neuhausen se uspio revanširati i nakon 20. kola i jedni i drugi imaju po 11 osvojenih bodova. U zoni ispadanja se uz Essen i Grosswallstadt sada ponovno našao Zrnićev Gummersbach.

Igrači Mindena sjajno su otvorili utakmicu i nakon tri i pol minute vodili s 4:0. U 15. minuti imali su 8:4, no onda su upali u napadačku krizu i Neuhausen je stigao do izjednačenja na 8:8. Uslijedio je period sasvim izjednačene igre, a domaćini su prvi put poveli u 29. minuti golom Schuldta za 14:13. Do odmora je svaka momčad zabila po jedan pogodak, a u drugom je poluvremenu viđena sasvim drukčija slika. Neuhausenovi rukometaši sjajno su zaigrali nakon velikog odmora i u samo pet minuta stigli do vodstva od 21:16. Na plus šest su otišli u 42. minuti (25:19), a gosti se do kraja utakmice nisu uspjeli približiti na zaostatak manji od četiri pogotka. U 56. minuti Neuhausen je ostvario i sedam golova prednosti, a pobjedu je upisao s konačnih 34:28.

Napad Neuhausena bio je prilično raznovrstan pa se u strijelce upisalo 11 igrača, a osam ih je postiglo barem tri pogotka. Najefikasniji je bio Marcel Schiller sa šest golova, a po četiri su dodali Andreas Schröder, Philipp Keinath i Klaus Schuldt. Kod gostiju su po šest golova postigli Aljoscha Schmidt i Aleksandar Svitlica, dok je gol manje zabio Oliver Tesch.

Preostale tri utakmice 20. kola Bundeslige igraju se u utorak i srijedu, a vrlo zanimljiv mogao bi biti okršaj Magdeburga i HSV-a u utorak navečer.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938