Lübbecke "ukrao" bod Löwenu, odličan nastup Drage Vukovića

Igor Šestak • četvrtak, 14.02.2013.

U srijedu su odigrane i posljednje dvije utakmice 20. kola Bundeslige, prvoga nakon zimske stanke. Drugi dio sezone nije počeo dobro za Rhein-Neckar Löwen jer je odigrao tek neriješeno na gostovanju kod Lübbeckea, za koji je odlično odigrao hrvatski reprezentativac Drago Vuković. Kiel s Hannoverom nije imao problema, upisao je uvjerljivu pobjedu i došao na samo bod zaostatka za vodećim Löwenom.

TuS N-Lübbecke - Rhein-Neckar Löwen 24:24 (10:13)

Rukometaši Rhein-Neckar Löwena nisu dobro otvorili drugi dio bundesligaške sezone i već nakon prvog kola njihova je prednost pred Kielom prepolovljena. Nakon što su jesen završili s dva boda viška u odnosu na prošlogodišnje prvake, Lavovi su u 20. kolu uspjeli osvojiti samo bod na gostovanju kod Lübbeckea. Za domaćine taj je bod "velik kao kuća" jer su se barem malo udaljili od zone ispadanja kojoj su se u završnici 2012. opasno približili.

Löwen je sjajno otvorio utakmicu. Po dva gola Sigurmannssona i Peterssona donijela su mu vodstvo od 4:0 na isteku treće minute, a domaći trener Chalepo već je morao zvati minutu odmora. Uspio je donekle probuditi svoje igrače pa su u 13. minuti došli na dva gola zaostatka (6:8). Do kraja prvog poluvremena obrane su bile vrlo dobre i golovi su se teško postizali. Löwen je održavao svoju prednost od dva do tri pogotka i na veliki odmor otišao s vodstvom 13:10.

Počeci poluvremena očito nisu jača strana momčadi Lübbeckea. U samo sedam minuta drugog dijela gosti su došli do vodstva 17:11, no onda su neobjašnjivo stali. Pogodak nisu postigli punih deset minuta, a domaćini su to znali iskoristiti za izjednačenje na 17:17. Od tog trenutka igralo se pogodak za pogodak. Löwen bi poveo, Lübbecke izjednačio i u posljednje tri minute ušlo se s rezultatom 23:23. Još jedno vodstvo gostima donio je Petersson dvije i pol minute prije kraja, a 45 sekundi kasnije na 24:24 izjednačio je Schöngarth. U posljednjih stotinjak sekundi svaka je momčad imala po jedan napad, no nije ga uspjela iskoristiti i dvoboj je završio podjelom bodova.

U domaćim redovima zaigrala su i dva hrvatska rukometaša. Vratar Nikola Blažičko imao je malu minutažu i imao je tek jednu obranu, dok ih je njegov kolega Dario Quensted skupio deset. Drago Vuković imao je mnogo produktivniju večer. S pet postignutih pogodaka bio je najbolji strijelac Lübbeckea, a usput je zaradio i dva isključenja. Pet golova za domaće je zabio i Dennis Wilke (sedmerci 4/4). Löwen je u ovoj utakmici imao samo pet strijelaca. Sedam golova zabio je Alexander Petersson, Šest Andy Schmid, a pet Stefan Sigurmannsson.

THW Kiel - TSV Hannover-Burgdorf 39:29 (18:14)

Kiel u prvoj prvenstvenoj utakmici u 2013. godini nije imao većih problema. U goste mu je stigao šestoplasirani Hannover i jedino na samom početku zadao manje probleme braniteljima naslova. Gosti su poveli s 3:1 na isteku četvrte minute, no već u osmoj minuti domaćini su prešli u vodstvo golom za 5:4. Nakon desetak minuta izjednačene igre Zebre su se počele odvajati, a do poluvremena su izgradile prednost od četiri pogotka.

Drugo poluvrijeme domaćini su otvorili serijom od tri uzastopna pogotka i došli do visokog vodstva 21:14. Hannover je privremeno smanjio svoj zaostatak na pet golova, u 42. minuti na semaforu je stajalo 25:19, a onda su igrači Kiela zabili četiri pogotka zaredom i prvi put na utakmici došli do deset golova prednosti. Do kraja susreta njihova je prednost išla i do plus 11, a bodove su u konačnici upisali s 39:29.

Bila je to izrazito efikasna predstava Kiela i svih se 12 igrača upisalo u strijelce. Najefikasniji je bio Momir Ilić s devet golova (sedmerci 3/4), šest je zabio Dominik Klein, a pet Christian Zeitz. Vrlo dobar je bio i vratar Thierry Omeyer obranivši 14 šuteva. Goste su u pogocima predvodili Torge Johannsen s osam te Morten Olsen sa sedam. Vratari Martin Ziemer i Malte Semisch uspjeli su izjednačiti Omeyerov učinak.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938