HSV Hamburg 31:19 Magdeburg
Magdeburg

Uvjerljiva pobjeda HSV-a, 11 pogodaka hrvatskog trojca

Igor Šestak • srijeda, 13.02.2013.

U utakmici 20. kola rukometne Bundeslige u Hamburgu su se susreli HSV i Magdeburg, šesti i osmi na prvenstvenoj ljestvici. Očekivati se mogla prilično izjednačena borba, no domaćini su imali drukčije planove. Odigrali su sjajnu obranu i Magdeburg zadržali na samo 19 postignutih golova, dok su sami postigli 31 pogodak. Devet golova u pobjedu je ugradio Lindberg, a 11 su postigli hrvatski igrači na privremenom radu u Hamburgu.

Do dvoboja s Magdeburgom HSV je u 2013. odigrao dvije utakmice. Prvo je u četvrtfinalu DHB-Pokala svladao Hannover, o onda u Ligi prvaka na gostovanju remizirao s Čehovskim Medvedima. Magdeburg je pak prije ovog dvoboja upisao uvjerljivu pobjedu u Kupu EHF-a. Prvi dvoboj ovih klubova, odigran početkom rujna prošle godine, završen je pobjedom HSV-a 29:28, a s obzirom da su ih na tablici dijelila samo četiri boda, izjednačeni se susret mogao očekivati i ovoga puta.

Da tome neće biti tako igrači HSV-a su pokazali već u uvodnim minutama susreta. Nakon početnog izjednačenja na 1:1, HSV je golovima Lindberga, Duvnjaka i Vorija odjurio na 4:1. U 11. minuti domaćini su još jednim golom hrvatskog srednjeg vanjskog došli do prednosti od 6:2, a gostujući trener Frank Carstens je pozvao minutu predaha.

To nije usporilo rukometaše iz Hamburga, već su u idućim minutama povećali svoju prednost na šest golova. Magdeburg je sredinom poluvremena svoj zaostatak uspio smanjiti na četiri pogotka, no u 25. minuti Duvnjak je vratio svoju momčad na plus šest (14:8). S istim se razmakom otišlo na veliki predah, HSV je vodio sa 16:10, a posljednji pogodak u prvom poluvremenu zabio je Vori.

U prvih deset minuta nastavka momčad Martina Schwalba je održavala svoju prednost od pet do šest pogodaka, a onda serijom Lackovića, Petersena i Lindberga u 43. minuti povela s 22:14. Nakon pogotka Schäpsmeiera, domaćini su napravili novu seriju od tri uzastopna pogotka, a do 25:15 su došli golovima Hensa, Lindberga i Lackovića.

Sva nadanja gostiju u pozitivan rezultat tu su završila, a do kraja susreta nisu uspjeli niti ublažiti poraz, naprotiv. U 55. minuti Schröder je zabio za HSV-ovih 28:17, a za prednost od 12 golova strijelac je u 58. minuti bio Petersen. Konačnih 31:19 postavio je Hens pogotkom četiri sekunde prije kraja susreta.

Prvi strijelac HSV-a u ovoj vrlo uvjerljivoj pobjedi bio je Hans Lindberg s devet golova. Pet je zabio iz sedmeraca uz stopostotnu realizaciju, dok je iz igre šutirao 4/5. Odlični su bili i Hrvati pa su Duvnjak, Vori i Lacković u pobjedu ugradili 11 golova. Najefikasniji je bio Vori s pet golova, uz samo jedan promašaj. Duvnjak je također prema suparničkim vratima pucao šest puta, ali je četiri puta bio precizan, a Lacković je mrežu gostiju pogodio dva puta iz tri pokušaja.

U domaćim redovima briljirao je još vratar Johannes Bitter s 15 obrana (45 posto), dok gostujući vratari nisu imali svoj dan. Björgvin Gustavsson i Daniel Gerrit Eijlers zajedno su obranili tek tri lopte. Magdeburg su u napadu s tri postignuta pogotka predvodili Moritz Schäpsmeier, Robert Weber, Yves Grafenhorst i Andreas Rojewski.

Ovom pobjedom HSV je barem privremeno zasjeo na peto mjesto Bundeslige. Ima bod više od Hannovera, koji će svoju utakmicu 20. kola odigrati u srijedu na gostovanju kod Kiela. Također u srijedu, posljednju utakmicu kola odigrat će Lübbecke i Rhein-Neckar Löwen.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938

• Obrisan korisnik13.02.2013. u 15:04