Melsungen 29:34 Lemgo
Lemgo

Lemgo pobjedom nad Melsungenom nastavio uspon na tablici Bundeslige

Igor Šestak • subota, 09.02.2013.

Sredinom studenoga Lemgo se nalazio u zoni ispadanja. U prvih 11. kola Bundeslige osvojio je tek četiri boda, no od tada traje renesansa ovog kluba. U narednih devet kola slavio je sedam puta, a poraze upisao samo od Kiela i HSV-a. U subotu je s 34:29 na gostovanju nadigrao Melsungen i upisao svoju četvrtu uzastopnu pobjedu za uspon na deseto mjesto Bundeslige.

Rukometaši Melsungena drugi su dio sezone otvorili utakmicom četvrtfinala DHB-Pokala u kojoj su s 31:25 nadigrali Eisenach i izborili nastup na završnom turniru. Tri dana kasnije na red im je došla utakmica 20. kola Bundeslige u kojoj im je u goste stigao Lemgo. Melsungen je prvi dio prvenstva odradio vrlo dobro, u 19. kola upisao deset pobjeda i tri remija te držao vrlo dobro sedmo mjesto.

Domaćini su stoga u ovoj utakmici bili favoriti, no već je početak utakmice pokazao da bi utakmica mogla krenuti drukčijom stazom. Do kraja osme minute gosti su stvorili vodstvo od 6:3, a samo četiri minute kasnije došli su i do četiri pogotka prednosti. Svoju su značajnu prednost sigurno držali do ulaska u posljednjih deset minuta prvog poluvrmena, kada se ona počela topiti. Od 10:13 domaćini su došli na 14:14, a u samoj završnici prvog dijela prvi put na utakmici došli do prednosti. Gol za 16:15 zabio je Grk Grigoris Sanikis 15 sekundi prije velikog odmora.

I početak nastavka je pripao domaćima. Odmah na startu su povećali prednost na dva pogotka, no od 38. minute je krenuo novi preokret. Lemgo je gubio 20:18 pa zabio četiri uzastopna pogotka i vratio se u vodstvo. Prednost od dva pogotka gosti su održavali do ulaska u posljednjih osam minuta, a onda su serijom 3:0 odjurili na 31:26 i osigurali si mirnu završnicu. Nakon vrlo dobre predstave slavili su s 34:29 i kući odnose dva važna boda.

Zanimljivo je da se za Lemgo u strijelce upisalo samo pet igrača. Po sedam golova postigli su Sebastian Preiß i Jens Bechtloff, šest puta mrežu Melsungena su pogađali Martin Strobel, Rolf Hermann i Gunnar Dietrich, a dva je pogotka pridodao Florian Kehrmann. Kod domaćina izuzetno efikasan bio je Alexandros Vasilakis, strijelac deset golova. Šest je zabio Michael Allendorf, a pet Nenad Vučković.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938