Williamsova trica donijela vitalnu pobjedu Unicaji u Berlinu

Branimir Korać • četvrtak, 14.02.2013.

Košarkaši Unicaje ostaju u igri za prolazak u sljedeću fazu natjecanja u Euroligi nakon što su na gostovanju svladali Albu 67:65 i tako Nijemce prilično udaljili iz igre za prolaz...

Ne posebno kvalitetna, ali zato prilično neizvjesna utakmica odigrana je u Berlinu gdje je Repešina Unicaja svladala Albu 67:65 i tako stigla do treće pobjede u skupini E.

Pobjedu Unicaji donio je tricom u posljednjoj sekundi Marcus Williams nakon čega su domaćini pokušali na obruču pronaći Deona Thompsona, međutim on nije uspio provući loptu kroz mrežicu.

Bio je to zanimljiv susret u kojem je Unicaja imala problema u prvom poluvremenu, posebice u drugoj četvrtini kada se Alba uspjela odvojiti i otići na poluvrijeme s vodstvom 42:34.

Velike probleme Repešinom sastavu u toj drugoj dionici stvarao je Thompson dok je u obrani dobar posao odrađivao Woods.

Početkom drugog poluvremena Unicaja je odmah uhvatila zaostatak. S tri brze trice Krune Simona i ubačajem Andyja Panka, Unicaji je trebalo manje od dvije minute da napravi seriju 11:0 i stavi domaćina u probleme.

U samoj završnici četvrtine priključio se i Kosta Perović koji je završio dobro razdoblje u igri Unicaje za vodstvo 66:51 uoči posljednje dionice.

Umjesto da Španjolci pokušaju doći do odvajanja i mirnog završetka susreta, odmah na startu posljednje četvrtine Luka Žorić zarađuje tehničku pogrešku, odlazi na klupu zbog petog prekršaja i vraća Albu u igru koja preuzima vodstvo.

U samoj završnici domaćin je imao prednost 65:64, no posljednjih 20 sekundi za napad pripalo je Unicaji. Najhrabriji je bio Marcus Williams koji je opalio tricu u posljednjim trenucima i pogodio za pobjedu 67:65. Pokušaj Albe da sa sirenom izbori produžetak nije bio uspješan.

Kruno Simon je predvodio strijelce gostiju s 12 poena (1/4 za dva, 3/8 za tri) za 28 minuta, a 11 poena je dodao Fran Vazquez. Luka Žorić je za 24 minute ubacio sedam poena (2/6 za dva) i uhvatio pet skokova. Kod domaćina 16 poena i devet skokova upisao je Thompson, a Nihad Đedović je upisao 16 poena i šest skokova.

• Obrisan korisnik15.02.2013. u 10:46
    Dramatična utakmica dvije prosječne ekipe. Niti jedna nije za sljedeći krug. Repeša izvlači 99 % iz svoje ekipe i to nije ništa novo. A ovi koji su prognozirali otkaz Repeši su malo utihnuli.