Milan
Milan 2:1 Parma
Parma

Josip Piršljin • petak, 15.02.2013.

Nogometaši Milana uspješno su prošli svoju prepreku u 25. kolu talijanske Serie A. Na San Siru su ugostili Parmu i svladali je rezultatom 2:1, a opet je strijelac bio Balotelli.

Bez većih poteškoća Rossoneri su u prvoj utakmici 25. kolaSerie A svladali Parmu. Na stadionu San Siro momčad Massimiliana Allegrija slavila je s 2:1 autogolom i novim pogotkom Marija Balotellija. Bivšem igraču Manchester Cityja to je bio četvrti gol u tri utakmice.

Allegri ovog puta nije kompletirao "irokez-napad". Niangu i Balotelliju je u prednjoj liniji nedostajao El Shaarawy, a njegovo je mjesto zauzeo Kevin Prince Boateng. Od prve minute su igrali i Nocerino te Muntari. Roberto Donadoni se uzdao u napadački dvojac Sansone - Biabiany.

Milan je do početnog vodstva došao pred kraj prvog poluvremena, točnije u 39. minuti. Na jedan prizeman ubačaj s desne strane loše je reagirao gostujući branič Paletta i skrenuo loptu u vlastitu mrežu. S rezultatom 1:0 otišlo se na predah.

Do novog gola čekalo se sve do 78. minute. Tada je na scenu stupio Balotelli. Iz slobodnog udarca s otprilike 20 metara sjajno je izveo slobodan udarac i pogodio mrežu Pavarinija. Tek u sudačkoj nadoknadi Parma je uspjela smanjiti rezultat, a zabio je napadač Sansone.

• etti16.02.2013. u 10:12
    Ona Premier league čiji prvak više ne sudjeluje u europskim natjecanjima ili ona čiji je treći na ljestvici ponižen u Torinu?