Siena
Siena 3:0 Lazio
Lazio

Josip Piršljin • ponedjeljak, 18.02.2013.

U posljednjem susretu 25. kola talijanskog prvenstva četvrtoplasirani Lazio gostovao je kod zadnje Siene i upisao uvjerljivi poraz. Crno-bijeli su odigrali ponajbolju utakmicu sezone i slavili s 3:0 što im je donijelo bijeg s dna tablice.

Igrači Vladimira Petkovića imali su priliku približiti se Napoliju na četiri boda razlike. Gostovali su kod posljednjeplasiranog sastava lige Siene, no doživjeli su težak udarac. Biancocelesti su odigrali vrlo loše i bez ozbiljnije prilike na cijeloj utakmici izgubili 3:0.

Siena je u zadnje tri prvenstvene utakmice osvojila sedam bodova i zahvaljujući tome više nije "fenjeraš". Tu ulogu od 25. kola nosi Palermo, a iza Siene sada je i Pescara. Sastav kojeg vodi Giuseppe Iachini pozitivan niz započeo je pobjedom nad Interom, remizirao je u Bologni, a u ponedjeljak je bio bolji i od Lazija.

Do vodstva je došao već u sedmoj minuti kada je na ubačaj Rubina odlično reagirao glavom Emeghara. Švicarac je poslao loptu pod gredu i Marchetti nije imao previše šansi. Rubin se još jednom upisao u asistente u 23. minuti kada je Siena povećala svoju prednost.

Bila je to vrlo lijepa akcija domaćih nakon koje je Rubin s lijeve strane ubacio loptu pred Marchettija, utrčao je Rosina i prevario gostujućeg vratara. S tim se rezultatom otišlo na predah, a u 61. minuti za konačnih 3:0 ponovno zabija Emeghara kada se "otresao" Biave i drugi put pogodio mrežu Lazija.

U sljedećem kolu Siena putuje u Torino na noge vodećem Juventusu, dok će Lazio prije domaćeg ogleda s Pescarom odraditi utakmicu protiv Borussije Mönchengladbach u Europskoj ligi.