Ivor Krapac • subota, 16.02.2013.

Vrlo lijepim pogotkom Francesca Tottija u ranoj fazi drugog poluvremena, nogometaši Rome proslavili su domaću pobjedu nad Juventusom u 25. kolu Serie A. Momčad koju odnedavno vodi Aurelio Andreazzoli je pred svojim navijačima slavila s 1:0, a osim Rimljanima, taj će rezultat biti sretan i Napoliju, koji će u nedjelju imati priliku približiti se vodećem Juventusu na dva boda zaostatka...

U utakmici u kojoj su nešto češće prijetili vratima suparnika, nogometaši Rome su u subotu navečer proslavili vrijednu pobjedu u 25. kolu talijanskog prvenstva. Rimljani su na svojem Olimpicu s 1:0 nadjačali Juventus, a odluka je pala u 58. minuti, kada je za vodstvo i pobjedu zabio domaći kapetan Francesco Totti.

Nakon što je Miralem Pjanić iz slobodnog udarca pucao u blok u obrani torinske momčadi, lopta je došla do kapetana Rimljana, a Totti je znao što će s njom. Pucao je isprve i ostavio Gianluigija Buffona nemoćnim, osiguravši veliko slavlje na Olimpijskom stadionu.

Prvi dio prvog poluvremena donio je inicijativu domaćina, dok su se kasnije razbudili i Torinezi, zadajući nešto više posla Rominom vrataru Maartenu Stekelenburgu. No, Nizozemac je svoj posao obavljao dobro svaki put kada je bio testiran, kako u prvom dijelu, tako i u završnici susreta, kada je Juventus pritiskao u potrazi za poravnanjem.

Poslije Tottijevog pogotka, Roma je svoju priliku za povećanje vodstva tražila iz kontre, ali nije dočekala nijednu pravu za dolazak do 2:0. Domaći su 12-ak minuta do kraja nakon brze akcije tražili i kazneni udarac, sugerirajući da je Lichtsteiner igrao rukom u svojem 16-ercu, no iako to sudac nije tako vidio, pokazalo se da Rimljanima nije ni trebao novi pogodak.

Ova pobjeda bila je prva otkako je Aurelio Andreazzoli zasjeo na klupu rimske momčadi, zamijenivši otpuštenoga Zdeneka Zemana. Osim što je Romi poslužila za hvatanje priključka s momčadima koje su ispred njih, dobro će doći i Napoliju, koji ima priliku približiti se vodećem Juventusu na dva boda minusa.

Napoli će svoju utakmicu 25. kola odigrati u nedjelju kod kuće protiv Sampdorije.

U ranijem subotnjem susretu, Chievo i Palermo su u poslijepodnevnom terminu u Veroni odigrali bez pobjednika (1:1). Gosti sa Sicilije poveli su pogotkom Formice u petoj minuti, dok je za Chievo u 55. iz 11-erca izjednačio Thereau.

Iako nisu uzeli puni plijen kod kuće, igrači kluba iz Verone ovim bodom mogu biti nešto zadovoljniji nego gosti. Palermo je i dalje u opasnoj zoni, na pretposljednjem mjestu, s tri boda zaostatka i utakmicom više od Genoe, koja je prva iznad crte u borbi za ostanak u ligi.

• Obrisan korisnik17.02.2013. u 13:10
    juventus bi trebao na ljeto uz llorentea koji ionako dolazi dovesti i villu koji moze jos barem 2-3 sezone odigrati na pravoj razini i ne bi puno kostao, ali ne bi igrao ni za kikiriki pa i to treba uzeti u obzir..kvalitete nikad viska, a ako bi se u međuvremenu otvorila mogucnost za dzeku... [više na forumu]
  • Mithrandir17.02.2013. u 10:44
    Totti & Giggs.......20+godina vrhunskog nogometa..........i dalje među najboljima........nezaustavljivi, neuništivi......
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik17.02.2013. u 10:10
    Roma pokazala puno veće htjenje, za razliku od češkog klauna imali su nekog tko zna i postaviti obranu...P.S. Piše se o mogućoj ruci Lichsteinera, a Totti je napravio prekršaj za crveni na Pirlu (džonom u koljeno) i da nije on u pitanju, dobio bi ga sigurno.... Opet, ne umanjujem zasluženu pobjedu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.02.2013. u 10:09