Fiorentina
Fiorentina 4:1 Inter
Inter

Lovro Štrbinić • nedjelja, 17.02.2013.

Nogometaši Fiorentine sjajnom izvedbom nadigrali su Inter na svom stadionu i zasluženo slavili rezultatom 4:1. Dvostruki strijelci bili su Jovetić i Ljajić, a Mateo Kovačić odigrao je prvo poluvrijeme u momčadi gostiju...

U derbiju nedjeljnog programa 25. kola talijanske Serije A na stadionu Artemio Franchi u Firenci snage su odmjerili domaća Fiorentina i milanski Inter. U početnom sastavu gostiju našao se Mateo Kovačić, kojeg je na poluvremenu zamijenio Ricky Alvarez.

Početak susreta sugerirao je u kojem smjeru će krenuti utakmica, a nakon nekoliko pokušaja bolju igru je Fiorentina pogotkom okrunila u 13. minuti. Jovetić i Ljajić su svojom koprodukcijom najavili uspješnu večer, a ovaj potonji glavom je zabio za vodstvo domaćina.

Nakon nešto više od trećine susreta prednost kluba iz Firence je udvostručena, Jovetić je sad sjajnim udarcem s dvadesetak metara postao strijelac, dok mu loptu dodao Aquilani. S 2:0 se otišlo na predah, a nakon deset minuta igre u nastavku reprizirana je suradnja kao kod drugog pogotka i crnogorski reprezentativac zabio je i svoj drugi pogodak na susretu. Loptu mu je Aquiliani prekrasno "podvalio" petom.

U 65. minuti rasplinule su se, pak, nade i kod najoptimističnijih navijača Intera. Borja Valero pronašao je Ljajića, a on je dostigao večerašnji golgeterski učinak Jovetića i postavio za goste nedostižnih 4:0. O nadmoći Fiorentine najbolje govori 18 upućenih udaraca domaćina na gol protivnika, 11 u okvir. S druge strane, Inter je s 35 posto posjeda lopte tek u dva navrata, od ukupno šest pokušaja, zapucao u okvir vrata Fiorentine.

Cassano je tri minute prije kraja uspio iz daljine postići počasni pogodak za Nerazzurre. Nakon ovog ogleda Fiorentina se Interu približila na bod zaostatka i sa šeste pozicije pokazuje kako ima ambicije i kvalitete za borbu za plasman u Ligu prvaka.

• Obrisan korisnik18.02.2013. u 15:03
    Vjerovao ili ne Handanivič je bio jedina svijetla točka u Firenzi. Primio je 4 gola, ali je fakat obranio hrpu toga.
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 13:24
    Ne mozes reci da je trener prevara, vec radi samo pocetnicke greske i svjestan je nakon svega. Sjeti se kakav show je napravio kad je dosao na klupu Intera, pa skoro su i treci zavrsili. Ni Moratti vise ne moze imati skupa imena, pa se ide na jeftine varijante.....
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 10:32
    Koja rupetina ovaj Handanovič
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 08:57
    Mene zanima što igra Kovačić? Preda loptu oko centra i uopće se ne priključuje napadu! Isto je tako igrao i protiv Rumunja, osim kad je ono pucao po golu,Jednom! Očito je trener malo izgubljen