FA kup, osmina finala, 18.02.2013, 21:00 h
Manchester United 2:1 Reading
Reading

Reading namučio kombinirani sastav Manchester Uniteda na Old Traffordu

Ante Zovko • ponedjeljak, 18.02.2013.

Manchester United plasirao se u osminu finala FA kupa pobijedivši Reading 2:1 igrajući uglavnom s onima kojima Alex Ferguson inače daje manju minutažu.

U otvorenoj utakmici gosti, poznati po kasnim pogocima, mogli su izboriti i uzvratni susret. United u četvrtfinalu čeka boljeg iz dvoboja Middlesbrougha i Chelseaja.

Dva gola u tri minute sredinom drugog poluvremena naizgled su osigurala Manchesteru mirnu završnicu, ali Reading se pobrinuo da ona ne bude takva. Ipak, na kraju je morao pružiti ruku favoritima.

Kako obično biva u ovakvim utakmicama, nedostajao je konstanti pritisak kod kombinirane momčadi favorita, ali već do poluvremena imao je Federici pune ruke posla. Kako je vrijeme odmicalo, Unitedovi su se nogometaši sve bolje snalazili na terenu i sve više pritiskali.

Readingov vratar u 21. sjajno skida pokušaje Cleverleyja i Younga, u završnici poluvremena Nani volejom pogađa stativu, da bi Federici kasnije odbio u korner šut Portugalca. Le Fondre je stavio na muke De Geu nekoliko puta, a iako je Manchester imao dvostruko više pokušaja, posjed lopte poslije sat vremena bio je identičan.

Ferguson je tada ubacio Van Persieja, ali se pokazalo da će pobjedu donijeti oni kojima je povjerio mjesto u početnom sastavu. U jeku domaće opsade Nani zabija za vodstvo uz pomoć Morrisonove ruke u 69. minuti. Samo dvije minute kasnije Nani ubacuje Hernandezu koji točno utrčava i postavlja 2:0.

Međutim, Reading, koji je u Premier ligi postigao mnoštvo pogodaka u zadnjim minutama i osvojio dosta bodova na taj način, nije rekao zadnju. Hunt oduzima loptu , nabacuje McAnuffu koji je brži od španjolskog vratara i kraljevi povrataka dobili su šansu koju su tražili. Umalo su je i iskoristili kad je Le Fondre glavom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade zamalo promašio gol.

• Obrisan korisnik19.02.2013. u 11:01
    "ali se pokazalo da će pobjedu donijeti oni kojima je povjerio mjesto u početnom sastavu" Pa ne znam bas jel to tocno-koliko sam ja vidio Nani nije bil u pocetnom sastavu!
  • Obrisan korisnik19.02.2013. u 09:21
    @ Mr. AW nije mi jasno koji je problem sa naslovom,pa bio je to kombinirani sastav i Reading ih je namučio. Malko nas muče kompleksi vidim
  • Obrisan korisnik19.02.2013. u 08:43
    Rutinska pobjeda a Sir Alex je još jednom dokazao da je majstor u tempiranju forme i rotaciji u svojoj momčadi
  • Obrisan korisnik19.02.2013. u 00:10