Kaštropil: "Nećemo se predavati, igra se još dosta do kraja sezone"

Ivor Krapac • utorak, 19.02.2013.

S padom u igri u trećoj četvrtini, košarkaši Zadra u ponedjeljak navečer doživjeli su poraz u ogledu s Igokeom u Laktašima u 21. kolu ABA lige. Oslabljeni izostancima Romea Travisa, Ive Ivanova i Gorana Vrbanca, Zadrani su u posljednjih 10 minuta ušli sa 17 poena zaostatka i više se nisu mogli vratiti...

Na gostovanju kod vodeće momčadi na ljestvici, Zadar je u ponedjeljak pretrpio svoj 14. ovosezonski poraz u ABA ligi. Igokea je u Laktašima nadjačala Zadrane s 90:75, a odlučujućom su se pokazali završnica druge i cijela treća četvrtina. Momčad Ante Nazora držala je priključak još u 19. minuti, kada je bilo 43:41 za domaću momčad, no do kraja prvog poluvremena Igokea je odmaknula do 49:41, a na ulasku u posljednjih 10 minuta povećala je tu prednost na 71:54.

U gostujućim redovima je s 19 poena, devet skokova i četiri asistencije najbolji bio Franko Kaštropil, koji je poslije utakmice čestitao Igokei i osvrnuo se na poraz svoje momčadi. "Dobro smo se držali u prvoj četvrtini, ali smo posustali u drugoj i na početku treće", prenijela je službena stranica ABA lige riječi centra Zadrana: "Izgubili smo, ali nećemo se predavati. Ima se još dosta za odigrati do kraja sezone."

Branko Skroče, sportski direktor Zadra, komentirao je poraz u razgovoru za eZadar. "Ono što nas ubija u zadnjim utakmicama, a inače i kroz cijelo prvenstvo, je preveliki broj izgubljenih lopti", opisao je Skroče: "Zapravo smo mi sami ti koji smo dozvolili Igokei, koja je ušla preležerno u utakmicu, da se vrati, da se stabilizira. Oni su preiskusna ekipa da to ne bi iskoristili."

Domaće je s 21 poenom vodio njihov kapetan Milan Dozet, koji je bio zadovoljan pobjedom i zadržavanjem na prvom mjestu ljestvice: "Bila je ovo vrlo važna utakmica za nas. Morali smo dobiti Zadar nakon dva vezana poraza, a pod pritiskom je uvijek teško doći do cilja."

"Imali smo uspona i padova u igri, ali najvažnije je da smo pobijedili i ostali na vrhu tablice", zaključio je Dozet.

• Obrisan korisnik20.02.2013. u 08:20
    Liga stvarno nije loša. Naši klubovi (oni koji ih vode) moraju bolje raditi. Split nema sreće a Zadar je igrao bez 3 igrača praktički iz prve petorke.
  • Obrisan korisnik19.02.2013. u 14:24
    Rastužuje pogled na tablicu, liga nikad lošija, a naša tri velikana na dnu u društvu Mađara, Makedonci 4 pobjede više, Igokea nekoliko svetlosnih godina daleko. Najbolje bi bilo da se ni ne natječemo u ABA ligi, ne zato što je ona loša za našu košarku, nego naši klubovi nisu dovoljno dobri za nju.