Igokea se pobjedom nad Zadrom vratila na prvu poziciju

Mišo Gulić • ponedjeljak, 18.02.2013.

Igokea je prema očekivanjima upisala novu, 16. po redu, pobjedu kojom su vratili vodeću poziciju, a koju je privremeno preuzela Crvena zvezda. Zadar je u ovom susretu tek u prvom dijelu bio konkurentan, dok je ostatak susreta pripao domaćoj momčadi...

Tek 15 dobrih minuta nije bilo dovoljno Zadru da se spasi od 14. ligaškog poraza, pogotovo ne kada se u obzir uzme da je gostovao kod vodeće momčadi lige, Igokee. Nezaustavljiv je kod domaćih bio Dozet, koji je odličnu ispomoć imao u Edwardsu te Joroviću, za razliku od Zadra u kojem je jedini na potrebnom nivou bio Kaštropil.

Otvaranje susreta pripalo je domaćoj momčadi, brzo je semafor pokazao 7:0 u njihovu korist, ali tada su krenuli i Zadrani koji su bitno podignuli agresivnost, nakon čega su preuzeli i vodstvo koje su sačuvali do kraja četvrtine (21:25).

Zadar je "ljubomorno" svoju prednost čuvao sve do 15. minute kada je Dozet s osam koševa u nizu, od čega dvije trice, ponovno vratio prednost na stranu domaćih. No, vrijedi spomenuti i zadarsku crnu rupu u kojoj su domaći napravili seriju 17:3, te zaostatak od 23:29, pretvorili u vodstvo 40:32. Dobar ritam Igokea je zadržala i do kraja poluvremena koje je zaključila prednošću od osam koševa (49:41).

Igokea je dobru igru s kraja prvog poluvremena prenijela i na početak drugog i na krilima Dozeta, Edwardsa i Štembergera brzo pobjegla na 15-ak koševa razlike, što i ne čudi jer Zadar sa samo jednim raspoloženim igračem (Kaštropil), bolje nije ni mogao odgovoriti na izazov.

Prednost je od tih trenutaka neumoljivo rasla u korist domaćih, u 30. minuti je dosegnula i plus 19 (71:52), nakon čega je slijedilo opuštanje, a iako su Zadrani potom došli i do minus devet u 35. (73:64), bolje od toga nije išlo, pa su na kraju ipak upisali visok poraz od 90:75.

Pro ime u pobjedničkoj momčadi bio je Dozet koji je zabio 21 koš, 15 je ubacio Edwards, a koš manje od njega djelo je Jorovića. Jedini koji je tijekom svih 40 minuta bio raspoložen u momčadi Zadra bio je Kaštropil koji se na kraju zaustavio na 19 koševa i devet skokova.

• antitalent9119.02.2013. u 18:10
    Prijatelju, komentiram utakmicu Zadra i Igokee, a ne Radničkog i Cibone. Nema razloga za vrijeđanje.
    antitalent91
  • pikepiletina19.02.2013. u 10:34
    Igokea se vratila na prvu poziciju?! koje gluposti. Igokea bi se "vratila" na čelo i da je izgubila, radi debilnog bodovanja po kome se dobija bod i za poraz.
    pikepiletina
  • Obrisan korisnik19.02.2013. u 10:32
    očekivana pobjeda igokea
  • Obrisan korisnik19.02.2013. u 09:47
    ne vjerujem baš da je cibona 5 puta skuplja od radničkog,white,marković,borisov,krstović,ćapin sigurno ne igraju za kikiriki
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 23:58
    da zadar nema travisa, vrbanca i delaša ne bi imao niti jednu pobjedu. sa njima ima 7, a mogao je imat još najmanje 3 il 4. al pogubili su kao i cibona par nemogućih tekmi. to je moje mišljenje...