Previše padova Širokog za iznenađenje u Podgorici

Ivana Karačić • subota, 16.02.2013.

Široki nije uspio prirediti iznenađenje u Podgorici. U utakmici punoj oscilacija Budućnost je upisala pobjedu. Domaći košarkaši imali su više puta dvoznamenkastu prednost, čak i 20 poena pred kraj treće četvrtine, no Široki se vraćao. Posljednju prijetnju gosti su imali u 33. minuti kad su stigli na minus od sedam poena. Brzopleti šutevi poslije toga olakšali su samo Budućnosti put do 65:57 pobjede.

Budućnost VOLI - Široki WWin 65:57 (16:13, 38:27, 54:36, 65:57)

ABA liga, 21. kolo.

Podgorica, dvorana Morača, 2.000 gledatelja.

BUDUĆNOST VOLI: Mihailović 4, M. Popović 6, M. Milošević 5, S. Milošević, Mugosa, Lee 8 (7 skokova), Vitkovac 4, Bunić 2, A. Popović 16 (6 skokova), Ivanović 7, Nikolić, Bost 13. Trener: Dejan Radonjić

ŠIROKI WWIN: Šutalo 5, Babić, Ramljak 9 (11 skokova), Bilinovac 1, Peršić 8, Bošnjak, Šakić 8, Freeman 3, Barać 9, Vragović 2, Rikić 8, Jones 4. Trener: Damir Vujanović

Skokovi: 36-27
Asistencije: 5-13
Osvojene lopte: 9-11
Izgubljene lopte: 15-17
Osobne pogreške: 22-23

Budućnost je dobro otvorila utakmicu protiv Širokog, i povela 12:4. Velike probleme gostima je u tim trenucima stvarao nezadrživi Aleksa Popović. Ipak, u završnici prve četvrtine, gosti su se pribrali, pogodili nekoliko šuteva, u reketu je dobro reagirao centar Robert Rikić, pa je prednost Budućnosti nakon deset minuta iznosila samo 16:13.

U 15. minuti bilo je 21:20, a onda je Budućnost napravila veliku seriju 17:1. Zbunjeni gosti tada su djelovali potpuno izgubljeno. Samo su bespomoćno gledali kako Amerikanac Demarquis Bost organizira igru domaće momčadi i poentira iz svih pozicija.U završnici prvoga poluvremena visoko vodstvo domaćih malo je ublažio Ivan Ramljak, pa je prvo poluvrijeme završilo rezultatom 28:27.

Nastavak je bio u znaku gostiju iz Hercegovine. Za tri minute Široki je postigao šest poena i uspio obraniti sve napade Budućnosti. Serija je brzo zaustavljena, domaćini su pojačali ritam, Aleksa Popović i Gerald Lee su uzvratili serijom 10:0, pa je Budućnost u 27. minuti imala prednost 48:33. Obrana gostiju potpuno se raspala pa je Vladimir Mihailović tri minute kasnije odveo domaće na 20 razlike 54:34.

Zadnju četvrtinu utakmice, Široki je odigrao najbolje. Zahvaljujući ponajprije individualnim akcijama Ramljaka došao je do niza 13:0 za tri minute i približio se na 54:47. Ključni trenutak dogodio se tri minute prije kraja kad je usamljeni Marko Popović pogodio tricu i donio Budućnosti prednost 62:50. Pokušao je Široki brzim prekršajima smanjiti prednost Crnogoraca, no brzopleto su reagirali u napadu i olakšali Budućnosti put do pobjede.