Četiri pogotka Kopljara i Vujića u pobjedama PSG-a, odnosno Nantesa

Mihaela Bradovski • petak, 22.02.2013.

Paris Saint Germain na gostujućem te Nantes na domaćem terenu ostvarili su pobjede u 16. kolu francuskog rukometnog prvenstva. U pobjedama svojim momčadi Marko Kopljar i Stefan Vujić sudjelovali su svaki s četiri pogotka. Parižani su i dalje usamljeni na vrhu poretka dok se sastav Thierryja Antija nakon nepotpunog kola nalazi na petom mjestu...

Créteil - Paris Saint Germain Handball 28:35 (11:20)

Sastav Philippea Gardenta i u 16. je kolu nastavio svoj stopostotan niz. U četvrtak je pred vlastitim navijačima poražen Créteil, momčad koja se trenutno nalazi na pretposljednjoj poziciji sa svega osam osvojenih bodova. Iako su domaći rukometaši drugo poluvrijeme dobili rezultatom 17:15, vrlo blijeda predstava iz prve polovice utakmice ispriječila im se na putu do boljeg rezultata.

Od četvorice hrvatskih internacionalaca koji su mogli upisati nastup, tek su se dvojica našla u zapisniku. U sastavu pobjedničke momčad četiri pogotka iz sedam pokušaja postigao je hrvatski reprezentativac Marko Kopljar, a svom je učinku desni vanjski PSG-a dodao i dvije izgubljene lopte te jedno isključenje. Davorin Vranić i Mario Obad nisu konkurirali za susret s liderom, dok je domaći čuvar mreže Dragan Jerković susret završio s dvije obrane. Drugi vratar domaćina Tabarand zaustavio je 11 protivničkih pokušaja.

Kada su u pitanju najbolji pojedinci ovog dvoboja, prema običaju u dresu Créteila u broju točnih šuteva prednjačili su Hugo Descat i Quentin Minel. S pet postignutih pogodaka pridružio im se i suigrač Antoine Conta. Prvospomenuti dvojac i u ukupnom se poretku najboljih strijelaca LNH nalazi pri vrhu, točnije na šestoj, odnosno sedmoj poziciji. Pet je puta precizan i PSG-ov Gunnarsson, jedan više zgoditak postigao je Abalo, dok su najuspješniji sa sedam golova bili Honrubia i Bojinović.

Uspješnu je večer sa 17 obrana imao i Sierra na vratima pariškog sastava, a upravo je nakon njegove prve obrane u četvrtoj minuti Kopljar svojim drugim zgoditkom donio lakih 3:0 za favorizirane goste. Pet minuta kasnije prednost Gardentove momčadi narasla je na +5, a nakon 20 minuta igre, Kopljar vara domaćeg vratara za velikih 15:8. Do kraja prvog dijela domaći su ofenzivci uspjeli postići tri zgoditka te su u nastavku imali tešku zadaću dostizanja devet pogodaka zaostatka.

Na ulasku u posljednjih 15 minuta dvoboja Abalo je pogodio za prvu dvoznamenkastu prednost svoje momčadi, ista je razlika na semaforu stajala i šest minuta prije kraja susreta, a onda su gosti očekivano u samoj završnici usporili ritam te je time Créteil stigao u priliku smanjiti zaostatak na "svega" sedam razlike, odnosno konačnih 28:35.

Nantes - Fenix Toulouse Handball 31:26 (13:11)

Osim Kopljara i PSG-a zadovoljni odrađenim poslom u 16. kolu mogu biti i rukometaši Nantesa i od ove godine njegov novi član, 21-godišnji Stefan Vujić. Vujić je u ovu pobjedu protiv Fenixa, osmu ove sezone, ugradio svoja četiri zgoditka uz samo jedan neprecizan pokušaj. Uspješniji od njega, kada je u pitanju realizacija, bili su tek suigrači Gharbi i Maqueda s po osam pogodaka, odnosno Rivera sa šest, kao i Jerome Fernandez na drugoj strani. Kapetan Francuske proteklo je kolo postigao najveći broj pogodaka, a i ovoga je puta uspio postići njih 10, stvorivši najviše problema Siffertu koji je susret okončao s 15 obrana.

Prvi pogodak na susretu postigao je Anouar Ayed u četvrtoj minuti za gostujuće vodstvo, no ono se nije dugo održalo. Ti minute kasnije Maqueda je pogodio za 2:1, a svojim je trećim zgoditkom u 14. minuti postavio za domaćina već ugodnijih 7:4. Njegov reprezentativni kolega Valero Rivera nakon 20 minuta igre pobrinuo se za četiri gola prednosti, a zatim je uslijedilo čak šest minuta bez pogotka u gostujućoj mreži. Na sreću po Nantes, Fenix je u tom periodu zahvaljujući dvama pogocima Moreaua uspio tek prepoloviti zaostatak.

Većim dijelom drugog poluvremena Nantes je bez problema držao dva do tri pogotka prednosti, nekoliko puta domaći su imali i +4, a za takvo stanje na semaforu između ostalih pobrinuo se Vujić svojim četvrtim pogotkom na ulasku u posljednji deset minuta dvoboja. Rukometaši iz Toulousea ni u toj završnici nisu uspjeli promijeniti situaciju i svoju korist, za šest razlike, odnosno 31:25 minutu prije kraja pogodio je Gharbi, a zadnji se u strijelce uspio upisati Fenixov Miha Žvižej.