Saint-Raphaël 27:24 Ivry
Ivry

Pobjedom protiv Ivryja Saint-Raphael zadržao korak s Nantesom

Mihaela Bradovski • subota, 23.02.2013.

Šesnaesto kolo francuskog rukometnog prvenstva nastavljeno je u petak utakmicom između Saint-Raphaela i Ivryja Davora Dominikovića. Nakon Montpelliera, Chambéryja i Nantesa i sastav Saint-Raphaela bio je uspješna pred svojim navijačima...

Saint-Raphael - US Ivry handball 27:24 (16:12)

U jedinoj utakmici 16. kola odigranoj u petak pobjeda je otišla na stranu domaćeg sastava te je pred posljednja dva dvoboja tek PSG jedini u ulozi gosta uspio stići do bodova. Momčad Saint-Raphaela ovom se pobjedom priključila dan prije također uspješnom Nantesu na 18 bodova, dok sastav Pascala Leandrija, čije boje brani i Davor Dominiković, deset kola prije završetka sezona zauzima 10. poziciju.

Hrvatski internacionalac u redovima poraženog sastava u ovom se dvoboju nije upisivao u strijelce. Najuspješniji su sa sedam zgoditaka bili njegov suigrač Ondrej Šulc te domaći Raphael Caucheteu. I jedna i druga momčad susret su okončale s 15 obrana. Kod domaćina to je pošlo za rukom Demailleu, dok je kod Ivryja Chapon skupio njih 10, odnosno Gervelas pet.

Susret je pogotkom otvorio Caucheteu, a odmah potom precizan je bio i Krakowski, strijelac šest zgoditaka. Ta uvodna prednost domaćina održala se tek nekoliko minuta, već u petoj minuti Šulc odgovara za 2:2, a uskoro i Ivry po prvi puta stiže do minimalne prednosti. Do 18. minute i 8:8 domaći je sastav bio taj koji je pokušavao sustići taj gol zaostatka, a onda Di Panda i s dva pogotka Geoffroy Krantz okreću situaciju u korist svoje momčadi.

Do odlaska na odmor rukometaši Saint-Raphaela uspjeli su svoju prednost podići na +4, a iako je preko Darrasa, 12 minuta prije kraja Ivry uspio izjednačiti na 19:19, dalje od toga nije išlo. U završnim minutama domaći je sastav pronašao način za još jedno odvajanje, odnosno konačnih 27:24. I jedna i druga momčad ispale su iz francuskog Kupa te će idućeg tjedna imati slobodan vikend u odnosu na većinu ostatka prvoligaškog društva.

16. kolo u subotu će zaključiti Tremblay i Sélestat, odnosno Dunkerque protiv Cesson-Rennesa.