Dunkerque uspješan kao domaćin, Sélestat slavio u gostima

Mihaela Bradovski • subota, 23.02.2013.

Dvije subotnje utakmice zaključile su 16. kolo francuskog rukometnog prvenstva. Na domaćem terenu uspješan je bio trećeplasirani Dunkerque, dok je za samo jedan pogodak bolji na gostovanju kod Tremblaya bio sastav Sélestata...

Dunkerque Grand Littoral - Cesson Rennes 28:24 (10:13)

Večerašnjom pobjedom momčad Dunkerque zadržala je dva boda prednosti nad Chambéryjem, a jednako toliko bodova ispred nje nalazi se Montpellier. Sastav Patricka Cazala nakon 16 utakmica nalazi se na sjajnom trećem mjestu dok su rukometaši Cessona nakon ovog poraza ostali na 15 osvojenih bodova što im je u ovom trenutku dovoljno za osmu poziciju.

Odlični su u ovoj pobjedi, svaki sa sedam preciznih šuteva bili Baptiste Butto i Espen Lie Hansen, ali i raspoloženi Vincent Gerard na domaćim vratima sa 17 pravovremenih reakcija. U sastavu Cessona vratar Yann Genty upisao je 12 obrana. Najuspješniji u ofenzivi, u redovima gostiju bio je Jérémy Suty, strijelac pet pogodaka.

Momčad Cessona u aktualnoj sezoni ima problema s realizacijom, prvi pogodak na ovom dvoboju gosti su postigli nakon sedam minuta igre kada je za smanjenje početnih 2:0 pogodio Sylvain Hochet. U idućih osam minuta Dunkerque je uspješno održavao pogodak ili dva prednosti, a onda je izjednačujućih 5:5 postavio Boultif. Prvi puta u minimalnu prednost momčad Davida Christmanna stiže nekoliko minuta kasnije, točnije u 18. minuti.

Najveću prednost Cesson je ostvario na samom kraju prvog dijela, kada je zahvaljujući Boultif i dva puta Doreu s 10:10 stigao na +3. Domaći navijači na novo su izjednačenje čekali do 35. minute i četvrtog zgoditka Benjamina Afgoura, a konačno je odvajanje, čime je riješeno pitanje pobjednika, započelo šest minuta prije kraja kada je preko Hansena domaća momčad stigla do pet pogodaka prednosti.

Tremblay en France - Sélestat Alsace HB 28:29 (12:12)

Puno je neizvjesnija bila završnica između Tremblaya i Sélestata, dvije momčadi sa sredine prvoligaškog poretka. Ovom pobjedom Sélestat je preskočio današnjeg protivnika te je uz PSG jedini gostujući sastav koji je slavio u ovom kolu. Već je kretanje rezultata u prvom dijelu, ali i 12:12 na poluvremenu dalo naslutiti da se pobjednik neće znati sve do samoga kraja.

Iako je domaćin imao tri pogotka prednosti i krajem prvog dijela, ali i deset minuta prije kraja, u ovoj vrlo izjednačenoj utakmici sastav Sélestata uspijevao je pronaći način za povratak i na kraju i veliko slavlje. Jordan Francois-marie, najbolji igrač LNH u prosincu, postigao je odlučujući pogodak, a zatim se na to nadovezao i gostujući vratar Laszlo Fulop skinuvši šut Damiena Waeghea.

Devet pogodaka postigli su Đorđe Pešić i Pawel Podsiadlo u dresu Sélestata, dok je kod domaćina najraspoloženiji s dva gola manje bio Matthieu Drouhin. Vladimir Ostarčević dva je puta pucao prema protivničkim vratima, precizan je bio jednom uz jedno isključenje. Dragan Pocuca i Milan Malina zajedno su obranili 13 gostujućih pokušaja, vratar Sélestata Obrad Ivezić sam je bio slabiji tek za jednu obranu, dok je spomenuta Fulopova na samom kraju bila i jedina njegova večeras.