MAXtv Prva liga, 21. kolo, 22.02.2013, 17:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 200
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Dražen Fejer (Bjelovar), Dejan Berger (Osijek)

Maj Gašparac • petak, 22.02.2013.

Nogometaši Lokomotive svladali su Split i plasirali se na treće mjesto prvenstvene tablice. U dvoboju susjeda na tablici pobjedu klubu s Kajzerice donio je prvi strijelac lige Andrej Kramarić, koji je u posljednjim sekundama postigao svoj 13. zgoditak u sezoni za nova tri boda Lokosa. Susret je obilježio snažan snijeg koji je otežavao uvjete za igru na Maksimiru, no na takvom terenu bolje su se snašli domaći nogometaši koji su se vratili na poziciju koja ih vodi u europska natjecanja.

Ivan Baraban
66'
10
Ante Erceg
79'

Zoran Vulić

Od početka susreta na Maksimiru je padao snijeg koji je otežavao uvjete za igru, tako da u početnim minutama niti jedna ekipa nije uspjela opasnije zaprijetiti. Domaćini su pokušali preko Dinka Trebotića i Tomislava Barbarića, ali mreže se nisu tresle.

Prvu veliku priliku imali su gostujući nogometaši nakon 20 minuta igre. Vojnović je tada asistirao Rebiću koji je imao otvoren put prema golu Lokomotive. No, dok je napadač Splita trčao prema Dominiku Picaku, branič kluba s Kajzerice Ante Puljić uspio mu je oduzeti loptu.

Prva promjena rezultata na susretu dogodila se desetak minuta kasnije, a mrežu je tada zatresla domaća ekipa. Udarac iz kuta izborio je Andrej Kramarić, centaršut je uputio Goran Zakarić, a Puljić je udarcem glavom doveo Lokose u vodstvo.

No, nije se dugo čekalo na odgovor gostiju. Splićani su izjednačili pogotkom Ivice Križanca, koji je poentirao udarcem glavom iz blizine nakon ubačaja Mirka Hrgovića.

Do kraja poluvremena Zakarić je pokušavao vratiti Lokomotivu u vodstvo, no rezultat se više nije mijenjao.

Snijeg na maksimirskom stadionu u drugom poluvremenu počeo je padati još gušće, što je dodatno otežalo uvjete za igru. Na početku nastavka niti jedna momčad nije uspjela kreirati kvalitetnu akciju, a na prvu zanimljivost čekalo se do 60. minute.

Tada je svoj drugi pogodak mogao postići branič domaćina Puljić koji je bio u izvrsnoj prilici, ali njegov udarac zaustavlja vratar gostiju. Nešto kasnije novu dobru priliku za Lokose imao je Andrej Kramarić, koji je bio u izvrsnoj poziciji i nadmudrio Vukovića, ali loptu na putu prema mreži zaustavlja Hrgović.

Nakon što nisu iskoristili svoje prilike, Lokosi su se našli u rezultatskom zaostatku. U 82. minuti svoj drugi pogodak za vodstvo Splita postigao je Križanac, koji je poentirao glavom iz blizine.

Rezultat 1:2 stajao je na semaforu tek dvije minute. Lokomotiva je uspjela izjednačiti preko Antolića, koji je pogodio udarcem s ruba kaznenog prostora.

Nastavak susreta donio je isprekidanu igru u kojoj su nogometaši obje momčadi nastojali doći do pogotka, no rezultat se nije mijenjao do posljednjih sekundi.

Igrala se peta minuta sudačke nadoknade kada je nakon gužve u kaznenom prostoru Splita pobjedonosni pogodak za svoju momčad postigao Andrej Kramarić. Bio je to 13. zgoditak mladog napadača u sezoni.

• Showballs23.02.2013. u 07:16
    Haha, kolko frustracije kod nekih, full simpatično :)Inače, Puljić kod oba gola Splita dokazao da je Čačić bio u pravu kad je reko da je bolji od Tonela :D
    Showballs
  • Obrisan korisnik23.02.2013. u 00:01
  • Tizzou22.02.2013. u 23:09
    Tvoj klinac bi dakle trebao znati koliko je pet puta pet ... pitaj ga to pa će ti reći koliko je ljudi bilo
    Tizzou
  • Obrisan korisnik22.02.2013. u 22:29
    zakaj u nijednom izvješću sa Lokomotivine utakmice ne piše kolko je bilo gledatelja? Pa i moj osmogodišnji klinac bi ih bez problema prebrojal....
  • Obrisan korisnik22.02.2013. u 22:16