MAXtv Prva liga, 21. kolo, 23.02.2013, 18:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1.000
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Krunoslav Ambrinac, Andrija Olujić (oba Zagreb), Marko Matoc (Zaprešić)
Rijeka
Rijeka
0:0(0:0) Cibalia
Cibalia

Branimir Korać • subota, 23.02.2013.

Dodatno pojačana u zimskom prijelaznom roku momčad Rijeke još uvijek ne prikazuje igre kakve se od nje očekuju. Nakon loše predstave u Maksimiru i visokog poraza protiv Dinama, Rijeka nije pokazala bolje lice niti na Kantridi protiv Cibalije...

Mladen Bartolović
55'
21
Tomislav Jurić
65'
8
Jakov Puljić
87'
Miroslav Bojko

Kao da nije bilo dovoljno što je snijeg zameo tijekom noći Kantridu i stvorio dosta problema organizatorima, od samog početka susreta padala je prvo susnježica, a zatim i kiša i takvi uvjeti dodatno su otežavali igru. Untoč tome na tribinama se sikupilo oko dvije tisuće gledatelja koji su na kraju razočarani napustili stadion.

Rijeka je od prve minute pokazala da je zanimaju samo tri boda i već u prvoj minuti u odličnoj prilici našao se Leon Benko, međutim Matković mu je odlično blokirao pokušaj i spasio svoju momčad.

Dobro je Matković branio u tom početnom razdoblju, odmah je pokazao sigurnost i osujetio je sve pokušaje Riječana u startu utakmice.

Iako je Rijeka bolje otvorila utakmicu i krenula po pogodak, nakon tih početnih pokušaja u kojima se istaknuo vinkovački vratar, malo toga se moglo vidjeti, a bliže pogotku bili su gosti iz Vinkovaca kada su pokušavali Rugašević i Koledić udarcima van kaznenog prostora.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, igralo se borbeno, obje momčadi su se trudile doći do pogotka, međutim pravih velikih prilika nije bilo izuzev onih opasnijih situacija Riječana na startu.

U drugo poluvrijeme krenulo se u istom ritmu iz prvog dijela, onih klasičnih velikih prilika u ovim teškim uvjetima nije bilo, sve se svodilo na pojedinačne pokušaje. Tako je dva puta iz prekida prijetio Brezovec, no nije bio precizan, a onda je uslijedila dobra akcija Riječana, i umalo pogodak.

Igrala se 65. minuta kada je Matković još jednom u prvom planu nakon vrlo dobre akcije Rijeke u kojoj su sudjelovali Brezovec i Cesarec. Brezovec je dao loptu Cesarecu koji je dobro ubacio na 15 metara gdje natrčava ponovno Brezovec, puca snažno, ali Matković u posljednji trenutak izbija loptu.

Na ulasku u posljednjih deset minuta umalo šok za domaćina. Filipović je mogao Vinkovčane dovesti u vodstvo, no dva puta je Mance spasio riječka vrata i spriječio goste u mogućem putu prema pobjedi.

Do kraja utakmice domaćin je pokušao stihijski doći do pobjedničkog gola, međutim nije stvorio izglednu situaciju i Cibalia na kraju odnosi veliki bod koji će joj dobro doći u borbi za ostanak.