MAXtv Prva liga, 21. kolo, 23.02.2013, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, Osijek, gledatelja: 1000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Saša Fegeš (Nedelišće), Goran Loparac (Sladojevci)
Osijek
Osijek
0:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Josip Piršljin • subota, 23.02.2013.

Utakmica sedmoplasiranog Osijeka i osmoplasirane Istre 1961 završila je bez pobjednika i bez golova. Na Gradskom vrtu gledatelji ipak nisu vidjeli lošu igru, bilo je dosta zanimljivih situacija, a veći broj prilika imali su gosti.

Otprilike 1000 gledatelja na osječkom stadionu pratilo je dvoboj bijelo-plavih i zeleno-žutih. Niti jedna momčad nije uspjela zatresti protivničku mrežu, a bliže su bili nogometaši iz Pule. Ovakvim ishodom nitko neće biti previše razočaran, i Osijek i Istra će zadržati svoju poziciju na tablici.

Istra je u Osijek doputovala nakon što je protiv Lokomotive u prošlom kolu ostala bez pobjede u zadnjim trenucima. Igor Pamić nije mogao računati na sina Alena Pamića koji zbog zdravstvenih problema neće nastupiti do kraja sezone, te na Sandija Križmana koji se ozlijedio protiv Lokosa. Stoga je u vrhu napada zaigrao Goran Roce, a iza njega su bili Andrea Ottochian, Stipe Bačelić-Grgić i Adnan Aganović.

Bijelo-plavi su, pak, poslije sjajnog izdanja protiv Dinama pokvarili atmosferu lošom igrom u Vinkovcima i porazom od Cibalije. Nastojali su se zato iskupiti navijačima protiv susjeda na tablici Istre 1961. Stanko Mršić je imao dosta problema s ozljedama i suspenzijama, posebno u napadačkom dijelu, a nije odmah mogao ubaciti ni Dragana Blatnjaka koji se prije nekoliko dana priključio momčadi.

Domaći su bolje otvorili susret, preuzeli su inicijativu i držali loptu u svom posjedu, ali to nisu znali konkretizirati. Prvu veću šansu na utakmici stvorili su zeleno-žuti u 20. minuti. Iz drugog plana se Mislav Anđelković probio po sredini osječke obrane, odigrao dupli pas s Bačelić-Grgićem i izbio pred Zvonimira Mikulića, no iz dobre pozicije je pucao loše, preko gola.

Osijek je imao tek nekoliko polu-prilika. Udarcima su zaprijetili Zoran Kvržić iIvan Ibriks, ali ništa konkretno. Pred kraj prvog dijela, u 43. minuti, odličnu je priliku imao Bačelić-Grgić kada mu je s lijeve strane lijepo asistirao Aganović. Šibenčanin je bio sam pred Mikulićem na par metara, ali pucao je ravno u njega.

Za razliku od prvog dijela, u drugom je Istra bolje zaigrala na početku. Pritisnula je obranu Osječana, a u 54. minuti lijepo je s ruba kaznenog prostora pucao Bačelić-Grgić, no iz gornjeg desnog kuta loptu je "iščupao" Mikulić. Za domaće su pokušali Kvržić i Mihael Pongračić, ali bezuspješno. Pred kraj utakmice momčadi su se više koncentrirale na obranu, a još je dobar šut imao Tomislav Havojić za Istrane. Ipak, završilo je rezultatom 0:0.