Marin Vuković • subota, 23.02.2013.

Premda nije odigrao impresivnu utakmicu, Manchester United je na Loftus Roadu povećao prednost na vrhu ljestvice na golemih 15 bodova, ali je bodove platio ozljedom Robina van Persieja. Arsenal se protiv Aston Ville iskupio za poraz u Ligi prvaka, no svoje je navijače držao u neizvjesnosti sve do 85. minute. U derbiju začelja Wigan je u Readingu izborio visoku pobjedu, a Norwich uoči gostovanja na Old Traffordu preokretom došao do bodova u srazu s Evertonom.

Manchester United nije protiv fenjeraša lige odigrao utakmicu za pamćenje, ali je pogocima Rafaela i Ryana Giggsa odradio posao koji se od njih očekivao i uoči nedjeljnog derbija na Etihadu natovario dodatan pritisak na leđa aktualnog prvaka i gradskog rivala.

U isprekidanoj utakmici kojoj nije pomogao niti loš travnjak gosti su do vodstva došli sredinom prvoga dijela i to fantastičnim pogotkom Rafaela, koji je nakon intervencije Julija Cesara dočekao loptu na tridesetak metara od vrata QPR-a i volejem je smjestio u gornji desni kut.

U toj se akciji prethodno u bizarnom sudaru s kamermanom ozlijedio Robin van Persie i ubrzo zatim morao napustiti igru, no čini se kako ozljeda ipak nije teže prirode i za očekivati je da će najbolji strijelac Premiershipa biti spreman do ogleda s Realom.

QPR je zaprijetio u dva navrata, u prvom poluvremenu Rafael je pokušaj Christophera Sambe zaustavio na gol crti, a u drugom dijelu udarac Loica Remyja zaustavio je sigurni David de Gea. Deset minuta prije kraja United je pak riješio pitanje pobjednika. Nani je lijepo asistirao Ryanu Giggsu, a ovaj iskosa s lijeve strane preciznim udarcem prevario Cesara za konačnih 2:0.

Arsenal je nakon poraza od Bayerna i strašnog pritiska na Arsenea Wengera u utakmicu s Aston Villom ušao uz golemi imperativ pobjede, do koje je na kraju i došao zahvaljujući dvama pogocima današnjeg junaka utakmice Santija Cazorle.

Omaleni Španjolac već je u šestoj minuti poslao loptu iza leđa Brada Guzana i nagovijestio solidnu predstavu Topnika, no usprkos terenskoj nadmoći i prilikama rezultat je sve do 68. minute ostao nepromijenjen, a tada su gosti šokirali Emirates.

Udarcem s dvadesetak metara Andreas Weimann je poravnao rezultat i činilo se kako će to biti još jedno frustrirajuće poslijepodne za navijače Arsenala, no pet minuta prije kraja Nacho Monreal je podvalio loptu za Cazorlu, a on osigurao bodove za hvatanje priključka s Tottenhamom.

Nikica Jelavić dobio je povjerenje Davida Moyesa i našao se u početnom sastavu Evertona koji je na Carrow Roadu u posljednjih šest minuta utakmice ispustio pogodak prednosti i ostao bez ijednog boda. Jelavić se nije upisao u strijelce, a travnjak je napustio u 78. minuti.

Toffeesi su posve zasluženo poveli šest minuta prije poluvremena, glavom je pogodio Leon Osman, no u ludoj završnici utakmice nisu uspjeli sačuvati prednost. Džoker s klupe Kei Kamara poravnao je u 84. minuti, a erupciju oduševljenja među poklonicima Kanarinaca pobjedničkim pogotkom otvorio Grant Holt.

Wigan je u derbiju začelja u ogledu s izravnim konkurentom u borbi za opstanak izborio visoku pobjedu od 3:0 i pobjegao iz opasne zone, ponajprije zbog savršenog završetka prvoga dijela kada su u samo dvije minute postigli dva pogotka.

Strijelac oba bio je Arouna Kone, a ako su domaćini i gajili nadu u povratak, uništio ju je već u trećoj minuti nastavka Maynor Figueroa.

West Bromwich Albion pobjedom nad Sunderlandom deset je kola prije kraja dohvatio čarobnu granicu od 40 bodova. Romelu Lukaku je iz kaznenog udarca doveo domaće u vodstvo, a zatim 15 minuta prije kraja i osigurao pobjedu, dok je poraz gostiju ublažio Stephane Sessegnon u 79. minuti.

Posebnu pozornost privukao je i povratak Petera Odemwingieja, koji je tri minute prije kraja ušao u igru umjesto Lukakua i s tribina Hawthornsa očekivano doživio salve zvižduka i uvreda.

• Obrisan korisnik23.02.2013. u 21:02
    pa po mojem mišljenu i je,zato jer da su vragovi izgubili,plavi dio manchestera bi se imao čemu nadati,jer ih ipak sutra čeka derbi s chelsijem,a sada baš i ne.očekujem pobjedu chelsija sutra i ako to nije potvrda titule onda ja ne znam što je
  • Obrisan korisnik23.02.2013. u 19:26
    elao,daj mi objasni po čemu je danas i službeno gotovo prvenstvo? po tome što su dobili zadnji klub na ljestvici LOL ... slažem se da će ove godine manu osvojit naslov,al neznam po čemu bi baš ova utakmica odlučila da je sad gotovo
  • Obrisan korisnik23.02.2013. u 18:44
    sreća da RVP nije teže ozljeđen, i titula bi onda mogla doć u pitanje
  • Obrisan korisnik23.02.2013. u 18:29
    sad je i službeno govoto,titula je kod manua,čestitke
  • abou_diaby223.02.2013. u 18:14
    Danas je Arsenal pokazao svoju staru igru - imaju puno prilika za šut, ali oni se žele ušetati s loptom u gol... Tim načinom neće daleko dogurati