Premiership, 27. kolo, 17.02.2013, 16:00 h
Liverpool 5:0 Swansea City
Swansea City

Redsi torpedirali Swansea u fantastičnoj predstavi

Josip Tolić • nedjelja, 17.02.2013.

U unaprijed odigranoj utakmici 27. kola Premiershipa Liverpool je uvjerljivo svladao Swansea City 5:0 pogocima petorice različitih igrača i tako privremeno zauzeo sedmo mjesto na ljestvici.

Jednu od najboljih predstava ove sezone pružio je Liverpool u subotnjoj utakmici 27. kola Premiershipa u kojoj je na Anfieldu ugostio Swansea City. Bilo je 5:0 za izabranike Brendana Rodgersa koji su Velšane praktički pomeli s terena.

Prva polovica prvog poluvremena nije nagovješćivala da bi se u ovom dvoboju mogla dogoditi takva golijada. Rapsodiju Redsa započeo je kapetan Steven Gerrard pogotkom iz kaznenog udarca u 34. minuti nakon što je Agustien u svom šesnaestercu srušio Suáreza.

Tek je početak drugog poluvremena gledateljima ponudio pravi uragan domaće momčadi. Već nakon 15 sekundi nastavka prednost Liverpoola udvostručio je Philippe Coutinho nakon je vrataru Swanseaja Vormu lopta prošla kroz ruke.

Urugvajac je bio začetnik akcije i trećeg gola za Redse nakon koje su Sturridge i José Enrique odigrali krasnu kombinaciju, a Enrique naposljetku pospremio loptu u mrežu za 3:0.

Nisu se Labudovi mogli snaći na raspjevanom Anfieldu, do kraja su popili još dva pogotka. Treći gol u 11 minuta konačno je zabio i Súarez poslije solo-prodora, a priču je zaključio Sturridge golom iz još jednog jedanaesterca kojeg je skrivio Roudledge igranjem rukom. Tako je Liverpool prvi put u povijesti Premiershipa zabio s bijele točke dvaput u istoj utakmici, a da su to učinila dva različita igrača.

Sjajnom predstavom Redsi su preskočili WBA i Swansea i zauzeli sedmo mjesto s utakmicom više, dok su Velšani skliznuli na osmo.

• Obrisan korisnik18.02.2013. u 09:01
    Suarez je strašan, i nije promašivo kao neki dan a Sturride je puno znači, s njim su dosta jači
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 02:38
    LFC igra dobro ove sezone, promjenila se taktika u nazad par godina, novi trener nove zamisli, vise ne igramo engleski, ne napucava se lopta igra se od noge do noge, tezi se nogometu, kao i protiv manchester citya i protiv WBA liverpool je trebao dobiti, ovaj put se otvorilo (iako je i golman... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.02.2013. u 23:21
    čudim se da mogu odigrati onak loše utamice ko protiv wba,jer današnja tekma je bila savršena,vidi se da ima kvalitete,i barca bi bila ponosna na ovakvu igru. nadam se da dolazi vrijeme kad takve predstave budu u nizu, ali za to treba još malo vremena i 2-3 vrhunska igrača.. ynwa <3