Primera División, 26. kolo, 03.03.2013, 12:00 h
Granada
Granada 1:2 Mallorca
Mallorca

Ivan Pavić • nedjelja, 03.03.2013.

Već tradicionalno u španjolskoj Primeri, u nedjelju su se u podne, u derbiju začelja, sastali momčadi domaće Granade i gostiju s Mallorce, u sklopu 26. kola. Na stadionu Nuevo Los Cármenes u Andaluziji po lijepom vremenu vidjeli smo sadržajnu utakmicu, što i ne treba čuditi jer su obje ekipe željele tri važna boda u borbi za ostanak u ligi, no na kraju je više sreće imala Mallorca...

Od samog početka krenulo se otvoreno s obje strane, te su domaćini već u devetoj minuti došli do vodstva pogotkom Nolita. S desne strane lijep ubačaj Ortiza s desetak metara glavom Nolito posprema iza leđa gostujućeg vratara Aouatea. Bivšem igraču Barcelone, trenutno na posudbi u Granadi iz portugalske Benfice, bio je to prvi pogodak u dresu Andalužana.

Nije trebalo dugo čekati na odgovor Mallorce. Još jedan bivši igrač Barcelone, Giovani dos Santos, prolazi po lijevoj strani i šalje brzu nisku loptu u peterac gostiju. Vratar Granade, Tono, ne uspijeva doći do lopte, a pogodak postiže napadač Mallorce Alejandro Alfaro.

Do kraja poluvremena igralo se napadački s obje strane ali bez konkretnog učinka. Treba spomenuti lijepu akciju Granade u 42. minuti u režiji Ighaloa i Nolita u šesnaestercu gostiju, ali udarac Nolita iz kosa odlično brani Aouate.

Nastavak utakmice bolje otvara Granada, pa su tako u 55. minuti uhvatili obranu Mallorce "na spavanju", Carlos Aranda je krenuo sam na Aouatea, ali sa 7-8 metara loše šutira lijevom nogom pored vratiju. U 60. minuti opet se oči u oči nalaze Aranda i Aouate. Aranda pokušava zaobići vratara gostiju, ali gubi loptu do koje je došao Ighalo, međutim nije imao dovoljno koncentracije za uputiti kvalitetan udarac prema vratima Mallorce.

U 85. minuti Mallorca dolazi do svoje najbolje prilike u drugom dijelu. Jose Martí upućuje centaršut, a do lopte dolazi Tomer Hemed koji pogađa stativu.

Iako su bili bolji, domaći su ostali i bez jednog boda. Hemed se iskupljuje za promašaj iz 85. minute. U posljednjoj, 94. minuti na ubačaj iz kuta Giovanija dos Santosa, Hemed najbolje skače i udarcem glavom donosi svojoj momčadi 3 vrijedna boda u borbi za ostanak u ligi.