Maj Gašparac • nedjelja, 03.03.2013.

Tijekom nedjelje odigrane su još tri utakmice 26. kola španjolskog prvenstva, a sve su završene neodlučenim rezultatima. Bodove su u podijelili Atletico Madrid i Malaga, Espanyol i Valladolid te Real Sociedad i Betis...

U jednoj od utakmica koja je uz El Clasico privlačila najviše pažnje ovog vikenda u Primeri četvrtoplasirana Malaga na domaćem terenu je odigrala 0:0 s drugoplasiranim Atleticom. Zbog ovog remija prednost momčadi iz Madrida nad trećeplasiranim Realom iznosi dva boda.

Početak susreta na La Rosaledi nije ponudio velika uzbuđenja, a na prvu ozbiljniju priliku čekalo se do 20. minute. Tada je blizu vodećeg pogotka bila Malaga, nakon kornera Joaquina udarac glavom je uputio Martin Demichelis, ali lopta je otišla pored gola.

Do kraja poluvremena nogometaši Malage nastavili su s dobrom igrom, no nisu uspijevali stvoriti opasniju priliku. Vrijedi izdvojiti tek dobar ubačaj Joaquina pred kraj prvog dijela, ali opasnost je otklonio vratar gostiju Thibaut Courtois. S druge strane, Atletico je nastojao zaprijetiti preko napadačkog dvojca Diega Coste i Radamela Falcaa, ali bez uspjeha.

Početak drugog dijela također nije donio izgledne prilike. Gosti su i u nastavku pokušavali stići do vodećeg pogotka preko Falcaa, a u redovima domaćina prijetio je Joaquin, ali rezultat se nije mijenjao.

Nogometaši Malage uspjeli su stvoriti opasniju priliku u završnici susreta. Igrala se 78. minuta kada je Gabriel Antunes uputio ubačaj i u kaznenom prostoru gostiju pronašao Weligtona, no Brazilac nije bio uspješan.

Do kraja susreta obje momčadi su nastojale doći do zgoditka, ali rezultat se nije mijenjao.

U sljedećem kolu Malaga putuje na gostovanje kod Real Valladolida, a Atletico dočekuje Real Sociedad.

Slika 1 od 1.

U drugoj utakmici koja je bila na rasporedu u nedjelju momčad Espanyola je na svojem terenu odigrala 0:0 s Real Valladolidom. U dvoboju koji nije ponudilo mnogo uzbuđenja gosti iz predgrađa Barcelone bili su bliže pobjedi, no nisu uspjeli osvojiti tri boda. Taj rezultat predstavlja razočaranje nogometašima Espanyola, koji su pod vodstvom trenera Javiera Aguirrea osvojili 16 od mogućih 18 bodova u utakmicama na svojem stadionu.

Espanyol je u prvom poluvremenu prijetio preko Sergija Garcije i Hectora Morena, dok je pogodak za Valladolid pokušao postići Rafael Sastre, ali bezuspješno. U nastavku utakmice Moreno je imao još jednu dobru priliku za Espanyol, ali početni rezultat se nije mijenjao.

U sljedećem kolu Espanyol očekuje gostovanje kod Raya Vallecana, a Valladolid će odmjeriti snage s Malagom.

Posljednja utakmica koja je odigrana u nedjelju također je završena bez pobjednika, ali s čak šest pogodaka. U njoj je momčad Real Sociedada odigrala 3:3 na domaćem terenu s Betisom i na taj način produžila svoj niz neporaženosti na sedam utakmica.

Gosti iz Seville mnogo bolje su odigrali prvu polovicu susreta i zahvaljujući pogocima Jorgea Moline i Dorlana Pabona do 50. minute stvorili prednost od 2:0. No, Real Sociedad je nakon toga uzvratio, u samo 11 minuta postigao tri zgoditka i prešao u vodstvo.

Ali, prednost domaćina nije dugo potrajala. Igrala se 66. minuta kada je Pabon postigao svoj drugi pogodak za konačnih 3:3 i podjelu bodova.

U sljedećem kolu Betis dočekuje Osasunu, a Real Sociedad ide na gostovanje kod Atletico Madrida.