Zimski sportovi

Medvjedi herojski pali, Ryan Duncan odveo Red Bull u polufinale

Krešimir Ferlak • petak, 08.03.2013.

Odličnu šestu utakmicu četvrtfinalne serije doigravanja EBEL-a odigrali su Medvjedi, ali opet im je presudio produžetak. Red Bull je vodio 2:0, Medveščak se vratio na 2:2, a u produžetku heroj domaćina bio je Ryan Duncan.

Kao što se i očekivalo, nakon onakvog kraja utakmice u Zagrebu prije tri dana, Red Bull je od samog početka krenuo žestoko prema vratima Michaela Ouzasa. U trećoj minuti iza gola je zaprijetio Justin DiBenedetto, ali Medveščakov vratar je bio spreman za njegov pokušaj.

U osmoj minuti prva, ali odmah velika prilika za Medvjede. Zaspala je domaća obrana, do pločice je stigao Gal Koren, sjurio se sam prema Luki Gračnaru, ali nije uspio dovoljno podići pak da bi svladao svog sunarodnjaka na domaćem golu. U desetoj minuti prvo isključenje, dvije minute zbog povlačenja zaradio je Roman Tomas.

Bili su to teški trenuci za goste, ali Ouzas i obrana uspjeli su sačuvati mrežu netaknutom. Red Bull je imao inicijativu, ali Medveščak je imao čak i bolje prilike. Prijetili su Anthony Yelovich i Dario Kostović, nisu zabili, ali su izborili prvog igrača više na susretu za Medveščak.

Dobro je bio odigran i ovaj igrač više, najbliže pogotku bio je Adam Naglich, ali i dalje je ostalo 0:0. To je bio i rezultat prve trećine, a na prijelazu u drugu Salzburg je imao novog igrača više. Nisu ništa napravili, a odmah nakon toga i Medveščak dobiva drugi powerplay nakon što je Douglas Lynch prebacio pločicu preko ograde.

Niti ove dvije minute nisu donijele rezultatsku promjenu, ali zato se dogodila nakon isključenja Kyle Geentreea. Bila je to jedna čudna situacija, pločica se iza gola odbila prema Ouzasu, koji je zajedno s njom ušao u gol. Suci se nakon pregleda snimke priznali pogodak, a on je upisan Ryanu Duncanu. Samo dvije minute kasnije već je bilo 2:0.

Kapetan Alan Letang je napravio pogrešku, pločicu je uzeo bek Daniel Richmond i onda prevario Ouzasa jednim udarcem koji se mogao, a u ovakvoj utakmici možda i morao obraniti. Priliku za povratak Medvjedi su dobili poslije isključenja Andreasa Kristlera, ali izrazito loše su odigrali tog igrača više i domaće ekipa je bez većih problema sačuvala stečenu prednost.

Isključenja su se nastavila redati, a zagrebačka momčad je imala najbolju priliku kada su imali igrača manje, ali Gračnar je i dalje bio nerješiva enigma. Sve do 38.minute, kada Gračnar opet brani udarac, ali na odbijancu je prvi David Brine koji iz blizine pogađa nebranjenu mrežu za 2:1.

Na samom kraju trećine stradao je Saša Martinović, koji je dobio lakat u glavu od Robert Davidsona. Martinović je uz pomoć trenera napustio led i odmah otišao u bolnicu, a Davidson je dobio samo dvije minute isključenja. Medveščak nije uspio doći do izjednačenja, najbolju priliku propustio je Greentree, a pritom se ozlijedio Gračnar, no brzo je bio spreman za igru.

Minute su prolazile u izjednačenoj igri, a Medveščak je često prijetio iz opasnih kontri i polukontri. Deset minuta prije kraja igrač više za Medveščak i nedovoljno zaliječeni Brandon Buck pogađa kroz noge 19-godišnjeg slovenskog vratara, za veliko izjednačenje Medvjeda.

Iako se možda očekivao malo oprezniji pristup nakon izjednačenja, ekipe su nastavile s napadima, te su i Red Bull i Medveščak imali šansu za pobjedu, no po treći put u ovoj seriji utakmica je otišla u produžetak. Produžetak u kojem Medvjedi love pogodak za sedmu utakmicu serije, u protivnim sezona im završava.

Susret se nastavio u visokom ritmu, Medvjedi su imali dvije dobre prilike, ali nisu zabili i kazna je bila brza. Ryan Duncan se izborio za pločicu i pogodio u bliži kut pod prečku za pobjedu Red Bulla i kraj sezone Medveščaka. Pružili su pravi otpor, kroz cijelu seriju su odlučivale sitnice, a one su na žalost bile na strani Austrijanaca. Red Bull ipak zasluženo ide dalje, Medveščak je preveliku priliku propustio u utorak.

• Obrisan korisnik09.03.2013. u 11:50
    .i na kraju hvala svim u Medvešćaku (od uprave do oružara) na odličnoj sezoni..vidimo se na jesen
    Huh kako mi je žao zbog sinoćnje tekme..ali što je tu je..sad slijedi slaganje nove momčadi..Fraser, Yelavich će otići, Letang i Kristan takodjer su upitni (Letang ionako najavljuje kraj karijere)..a neke treba svim silama zadržati (Buck, Greentree)..Raymonda treba definitvno zadržati..nije ispunio... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.03.2013. u 11:36
    Bravo Vjerane..imao sam osjećaj kao da se igra u Ledenoj ..stvarno im svaka čast..takve navijače nitko nema..likovi poput nike_st bi trebali komentirati sportove koje razumiju
  • Vjeran09.03.2013. u 09:29
    Obzirom da se baš nitko ranije nije na to osvrnuo, moram ja. Tijekom jučerašnjeg prijenosa, u velikoj većini utakmice čuli su se Medveščakovi navijači. Ponekad sam imao dojam da se igra u Ledenoj koliko su jaki bili. SVAKA ČAST!!! A sezonu ću pamtiti po iskustvu poput onoga sa opijatima. Dizali smo... [više na forumu]
    Vjeran
  • Obrisan korisnik09.03.2013. u 02:20
    treba bit realan, prolaz smo zgubili prije par dana u zagrebu - s kristanom ili bez njega, sa sudjenjem kakvo got da je, onih 4:2 se nije smjelo prokockat u zadnjoj trecini i tocka - uzasno mi je zal zbog ovog, stvarno su se lavovski borili danas (i u dobrom dijelu proslih tekmi), ali ona se... [više na forumu]