MAXtv Prva liga, 23. kolo, 10.03.2013, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2.500
Suci: Lukša Klaić (Konavle), Borut Križarić (Čakovec), Jerko Crnčić (Vrbovec)
Dinamo
Dinamo
0:0(0:0) Osijek
Osijek

Osijek ima recept za Dinamo: Mršićevi nogometaši osvojili bod na Maksimiru

S Maksimira:Borna Rupnik • nedjelja, 10.03.2013.

Dinamo niti u trećem ovosezonskom pokušaju nije uspio pobijediti Osijek. Gosti pod vodstvom Stanka Mršića na Maksimiru su odigrali utakmicu bez pogodaka, i bez previše pravih prilika za Dinamo...

Nogometaši Osijeka zaradili su komplimente za prvu utakmicu u kalendarskoj 2013. godini i pobjedu nad Dinamom u Gradskom vrtu, a samo mjesec dana poslije raspored prvenstva poslao ih je na Maksimir te su još jednom odigrali 0:0 pa mogu krenuti kući s vrijednim bodom.

Gosti iz Osijeka, s Draganom Blatnjakom u početnoj jedanaestorici, dopustili su Dinamu u prvom poluvremenu samo dvije prave prilike.

Premijera novog semafora

Dvoboj Dinama i Osijeka poslužio je i kao premijera novog semafora na Maksimiru, kojemu "tepaju" kako podsjeća na onaj na velebnom San Siru. Novi semafor dio je Dinamovih radova oko južne tribine, koji su uključivali i obnavljanje svlačionica te popratnih prostora na tom dijelu maksimirskog stadiona.

Igrala se 11. minuta kada je Šime Vrsaljko s desne strane pronašao glavu Ivana Krstanovića, no Zvonimir Mikulić vrlo je dobro reagirao. Osječki je vratar izašao je i kao pobjednik iz dvoboja "oči u oči" s Fatosom Beqirajem pet minuta poslije, nakon prekrasne asistencije Alena Halilovića, koji je ponovno dobio priliku u udarnoj postavi.

Osijek je svoje prigode uglavnom imao iz udaraca iz kuta, koje je izvodio Blatnjak, ali nije ih uspio realizirati, dok Modri svoje kombinacije nisu uspijevali pretočiti u nove prijetnje Mikuliću.

Slika se nije promijenila niti u nastavku, a prva je ozbiljnija šansa Modrih bio udarac Halilovića iz 55. minute, kojega je ponovno zaustavio Mikulić.

Osijek se na mahove nije libio krenuti prema naprijed, ali većih problema za Ivana Kelavu nije bilo, dok je najbolja prigoda za pobjedu Dinama bio udarac iz kuta četiri minute prije kraja. Sammirov je ubačaj zahvatio mladi stoper Tin Jedvaj, no vratnica i Mikulić sačuvali su bod gostima.

U završnici je bilo i dosta i nervoze - pri čemu se Dinamov trener Krunoslav Jurčić ljutio na sudačke odluke, a domaći su nogometaši, kao i dio tribina, negodovali na dugačke boravke Osijekovih igrača na travnjaku.

No, momčad Stanka Mršića Maksimir napušta s bodom koji bi joj mogao mnogo značiti u ostvarenju zacrtanog cilja, ostanka u ligi.

• Obrisan korisnik10.03.2013. u 23:50
    kaže LIONS predsjednik hns-a je iz Osijeka,Os od tog dotičnog PANJA ima više štete nego koristi,a u gradu nije poželjan već duže vremena,a tekma nije namještena, da je namještena ne bi mali Jedvaj slučajno pogodio stativu u 86min.Sreća malo pomazila os a dinamo nije bio niš posebno,nemotiviran... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.03.2013. u 22:07
    evo objavljen je broj gledatelja. nadam se da će sad ovi dušebrižnici koje to toliko zanima mirno zaspat. pokrijte se dobro, -12 je...
  • Obrisan korisnik10.03.2013. u 21:30
    ekipo u čemu je problem ? Pa kaj ste zaboravili kaj je Kruno pričal posle Hajduka da laganica priprema momčad za LP. :-)),a uostalom pa jel nam predsjednik HNS-a iz Osijeka.Fakat vas nekužim pa to se znalo i vidilo iz aviona još pogotovo kaj je jučer Ajduk zgubil da danas nema šanse da se trgaju i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik10.03.2013. u 21:15
    Baš ti se tako otac osjećao kada si se rodio.
  • Ronaldo910.03.2013. u 21:01