MAXtv Prva liga, 23. kolo, 09.03.2013, 15:00 h, Park mladeži, gledatelja: 500
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Siniša Premužaj (Varaždin), Goran Loparac (Sladojevci)
Besart Abdurahimi 51'
Zagreb

Split na krilima nezaustavljivog Rebića nadigrao Zagreb

Vedran Babić • subota, 09.03.2013.

Drugi put u tri tjedna nogometaši Splita na svom su terenu porazili Zagreb. Dvaput je zabio igrač utakmice Ante Rebić, a po jednom Henri Belle i Ante Erceg za pobjedu koja Crvene ostavlja u ozbiljnoj borbi za ulazak u Europu. Zagreb je ovim porazom pao na pretposljednje mjesto ligaške ljestvice...

Ivan Baraban
75'
10
Ante Erceg
78'
26
Nino Galović
90'

Miroslav Blažević

Razočaranje nakon prošlotjednog remija protiv Osijeka (0:0) nogometaši Splita "arhivirali" su i vratili se na pobjedničke staze. S 4:1 na svom su terenu bili bolji od Zagreba i ostvarili svoju devetu domaću pobjedu, a 11. ukupno. S nova tri boda Crveni su se primaknuli Lokomotivi i Hajduku na dva boda, no Bili tek moraju odigrati svoju utakmicu protiv Istre.

Junak pobjede nad Pjesnicima nedvojbeno je Ante Rebić. 19-godišnji napadač zabio je dva pogotka i upisao jednu asistenciju, a na njemu je skrivljen jedanaesterac koji je realizirao Henri Belle. Uz to, Rebić je nebrojeno puta bio opasan u prodorima te je bio živa napast za gostujuću obranu. S ta dva pogotka Rebić je trenutno najbolji strijelac Splita ove sezone.

Split je utakmicu otvorio kako to inače biva u Parku mladeži - presingom. Raspoloženi Rebić i Belle stvarali su probleme gostujućoj obrani, no nisu ni Pjesnici bili bezopasni. Dvaput je u obrani pogriješio povratnik Vidić (vratio se nakon šest mjeseci), no u oba navrata Abdurahimi ga nije uspio kazniti.

Ćiro bez zamjena

Zbog trećih žutih kartona koje su zaradili protiv Splita Dino Bevab i Dominik Kovačić neće biti na raspolaganju treneru Miroslavu Blaževiću u idućem kolu kada u Kranjčevićevu stiže Lokomotiva. Inače, Ćiro se u Parku mladeži nije odlučio niti za jednu izmjenu pa su utakmicu završili baš svi igrači koji su i krenuli u susret.

U 16. minuti Split je poveo. Vojnović je odličnom loptom kroz srce Zagrebove obrane pronašao Rebića, koji je dotrčao do lopte prije vratara Livakovića i rutinirano je poslao u mrežu za 1:0. Nedugo zatim Split je mogao podebljati svoje vodstvo. Rebić je prošao po boku i ubacio za Bellea, čiji udarac iz izgledne pozicije gostujuća obrana uspijeva blokirati.

Split je nastavio prijetiti preko Rebića i Bellea, a dvaput je opasno iz daljine šutirao Radotić. S druge strane, Medić i Pelaić pokušali su udarcima iz daljine, no to su bili više udarci za statistiku nego što su ozbiljno ugrozili domaćeg vratara Vukovića.

Prema kraju prvog poluvremena tempo igre počeo je padati, a onda su u samoj završnici obje momčadi imale prilike. Prvo je Livaković obranio udarac Bellea, potom je Rebić iz teškog kuta bio neprecizan nakon što je ponovno došao do lopte prije Zagrebova vratara, a u posljednjoj akciji poluvremena Hrgović je spasio gotovo siguran pogodak Kovačića nakon Bevabova slobodnog udarca.

Ipak, u 51. minuti Zagreb je stigao do izjednačenja. Desna strana Splitove obrane loše je reagirala i ostavila mnogo prostora Bevabu, koji se sjurio u kazneni prostor i uposlio Abdurahimija, a ovaj iz blizine bez problema šalje loptu u mrežu za 1:1.

No baš kao prije tri tjedna u Parku mladeži, izjednačenje nije dugo trajalo. Šest minuta kasnije Paracki je oduzeo loptu na sredini terena, povukao nekoliko metara i odličnim dodavanjem u priliku gurnuo Rebića, koji još jednom matira Livakovića za 2:1.

Četiri minute poslije Split je poveo s dva pogotka razlike. Još jednom je Rebić bio s loptom, no ovaj put ga je u svom kaznenom prostoru srušio Djengoue i sudac Križarić pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator za 3:1 bio je Belle.

Za razliku od prethodnog međusobnog susreta u Parku mladeži, Zagreb ovaj put nije zakomplicirao završnicu. Dapače, u posljednjim je minutama Split i dalje napadao te je u konačnici došao do četvrtog pogotka. Erceg je u igru ušao umjesto Zebe u 78. minuti, a u 84. dalekometnim je hicem uzdrmao vratnicu. Dvije minute kasnije ipak se upisao u strijelce nakon asistencije fantastičnog Rebića. Bilo je to konačnih 4:1.

• Obrisan korisnik10.03.2013. u 15:25
    Da, zbilja mi nije jasna Ćirina taktika. Pogotovo nakon Zaprešića di je potpuno pogodio sa izmjenama.
  • ronny198710.03.2013. u 00:27
    stvarno neznam u čemu je problem sa vojtušem... kada god je igrao (a toga nije bilo puno) bio je među najboljima na terenu... da se njega forsiralo kolko se forsira malog medića siguran sam da bi do sada imao golova najmanje ko i abdurahimi...
    ronny1987
  • Obrisan korisnik09.03.2013. u 22:10
    Vulić mijenja 3 igrača kako održao snagu, pritisak i trku momčadi do 90'. Čiro ne mijenja nikoga iako mu pola igrača nema snage za više od 60-70 minuta. Nije mijenjao niti protiv Zadra (samo jedna zamjena) kada je zadnjih 15' minuta trebalo snage i barem "ukrasti" koju minutu. Čudna... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.03.2013. u 20:04
    Kaj se događa s Vojtušom? Mislim, nije valjda toliko loš da nemre u prvih 11... Inače, nije ovo tragedija kak izgleda... Treba doma dobivati, a ovo vani ak nekaj čvaknemo - super. Mene više brine to da protiv nas uvijek netko odigra utakmicu života... Evo ovaj Rebić - 2 gola i 2 asista!
  • Obrisan korisnik09.03.2013. u 19:23
    Ćiro izgleda zadovoljan pokazanim.Gube a nikog ne mijenja.Čudna taktika.