MAXtv Prva liga, 24. kolo, 15.03.2013, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 400
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Siniša Premužaj (Varaždin), Dario Vrabec (Zagreb)
Inter-Zaprešić
0:0(0:0) Split
Split

Magić debitirao remijem: Inter i Split odigrali utakmicu bez golova

Sa ŠRC Zaprešić:Igor Šestak • petak, 15.03.2013.
Magić debitirao remijem:  Inter i Split odigrali utakmicu bez golova

Nogometaši Intera i osmu su utakmicu zaredom ostali bez pobjede, no barem nisu poraženi. Na debiju novog trenera Magića ugostili su Vulićev Split i remizirali bez golova. Utakmica je igrana po vrlo teškom terenu koji je igrače onemogućio u kreiranju igre i prilika. Vratari su uglavnom bili besposleni i ishod utakmice prilično je dobro reflektirao zbivanja na stadionu u Zaprešiću.

Stephan Vujčić
46'
13
Tomislav Bosec
66'

Josip Barišić
70'
26
Nino Galović
71'
21
Romano Obilinović
82'
Zoran Vulić

U svojoj prvoj utakmici na klupi Intera Rajko Magić se odlučio za sustav igre 4-2-3-1 s Budimirom na poziciji najisturenijeg napadača te Oršićem, Mlinarom i Hajradinovićem iza njegovih leđa. Zbog kartona igrati nije smio Šarić, dok zbog ozljeda nije bilo Batura i Hadžića. Zoran Vulić je u Zaprešić stigao bez Vojnovića i Radeljića, a Interu se suprotstavio sustavom 4-3-3 sa napadačkom trojkom Belle - Baraban - Rebić.

Igrače je na stadionu u Zaprešiću dočekao vrlo težak travnjak, a dvoboj su nešto bolje otvorili domaćini. U prvih deset minuta lopta je uglavnom bila na polovici Splita, a svu raskoš svog talenta pokazao je u desetoj minuti Oršić. Slalomom u stilu Ivice Kostelića prošao je četiri suparnika i ušao u kazneni prostor gostiju, ali nije uspio pogoditi okvir Vukovićevih vrata.

Sredinom poluvremena probudili su se i gosti. Domaći kapetan Delač imao je nekoliko intervencija od kojih je ona u 24. minuti bila vrlo loša. Istrčao je sa svojih vrata, Rebić ga je zaobišao, ali je loptu poslao predaleko od sebe i omogućio Hercegu da spasi domaća vrata.

Najbolji pojedinci utakmice

Budući da utakmica nije bila posebno kvalitetna i nije obilovala dobrim potezima, igrača utakmice nije bilo lako izabrati. Kod gostiju se vrlo dobrom igrom istaknuo kapetan Ivica Križanac, dok je najbolji član Intera svakako bio napadač Mislav Oršić.

Još jedan period dobre igre imao je Inter od 30. do 35. minute i potisnuo goste pred vlastiti kazneni prostor. Dobar udarac iz daljine uputio je Pokrivač, a Budimir je u dobroj prilici iskosa pucao pored gola. U završnici prvog dijela igrom su dominirale pogreške i na odmor se otišlo s početnim rezultatom.

Početkom nastavka igralo se izjednačeno. Domaći su zaprijetili preko Bagarića iz slobodnog udarca, a na drugoj je strani iz daljine pucao Erceg. Oba su pokušaja bila neprecizna. U drugom se dijelu igralo prilično slabije nego u prvom, a utakmicu su prekidali brojni prekršaji.

Najaktivniji igrač gostiju bio je Rebić, a nakon njegovog prodora dobru priliku imao je u 63. minuti Radotić, ali je pucao preko vrata. Na nova uzbuđenja čekalo se do 77. minute kada su prema domaćim vratima pucali Baraban i Erceg. Udarac Barabana bio je lak plijen za Delača, a dok je Erceg bio neprecizan. Inter je u drugom poluvremenu ostao bez pravog pokušaja iz igre, iako je imao nekoliko obećavajućih napada.

U završnici utakmice novih značajnijih prilika nije bilo i dvoboj Intera i Splita završio je bez golova. S obzirom na viđeno bio je to realan ishod utakmice. Split je s bodom ostao četvrti, dok je Inter i dalje na začelju MAXtv Prve lige. U idućem kolu Inter će gostovati kod Lokomotive, a Split ugostiti Cibaliju.

• ttt200815.03.2013. u 21:09
    sad kad se počne igrati na travnjacima a ne u ovakvim uvjetima počet će pobjede dolazit, pogotovo sa 3 u napadu, _Oršić_Budimir_Bosec_