Oslabljeni Žalgiris poražen u Moskvi i posve udaljen od četvrtfinala Eurolige

Branimir Korać • petak, 15.03.2013.

U susretu 11. kola skupine E Eurolige CSKA je u Moskvi porazio momčad Žalgirisa rezultatom 70:61 i tako napravio veliki korak prema osiguranju plasmana u četvrtfinale dok je Žalgiris s druge strane udaljen od četvrtfinalnih ambicija...

Uoči moskovskog dvoboja CSKA i Žalgirisa, računica je bila jasna. Litavci su morali pod svaku cijenu do pobjede kako bi ostavili živom nadu u prolaz u četvrtfinale dok ih je poraz potpuno udaljavao od plasmana među osam najboljih europskih momčadi.

Trener Žalgirisa Joan Plaza ponovno je mogao s velikom dozom frustracije pogledati prema popisu putnika na ovu utakmicu, teško je pronaći ijedan susret u kojem je mogao računati na baš sve igrače na koje je računao na početku sezone. Ozljede i raznorazni problemi potpuno su mu desetkovali momčad u dobrom dijelu sezone pa je tako i u Moskvu Žalgiris putovao oslabljen.

I bez Marka Popovića pružio je vrlo dobar otpor Moskovljanima, vratio se iz minusa, ali u završnici nije izdržao i upisao je poraz.

Praktički od samog početka susreta domaćin je kontrolirao utakmicu, no tek sredinom druge četvrtine uspio se značajnije odvojiti. Nakon trice Micova Moskovljani su poveli 25:16 i do kraja prvog poluvremena bez većih problema održali su tu prednost i na odmor otišli vodstvom 35:26.

Kada se CSKA odvojio na 45:30 polaganjem Papaloukasa u 25. minuti, činilo se da je potpuno slomljen otpor Žalgirisa. Međutim, gosti se tu nisu predali, do kraja treće dionice napravili su seriju 18:3 i potpuno se vratili u utakmicu.

Neizvjesnost je, međutim, kratko potrajala. Držali su se igrači Žalgirisa u igri tek tri minute posljednje četvrtine nakon čega tricom Krjape te polaganjem i tricom Weemsa CSKA radi seriju 8:0 i ponovno dolazi do osjetnije prednosti. Ovaj put CSKA je bio puno oprezniji i nije dopustio Žalgirisu hvatanje priključka te je na kraju slavio 70:61.

Kod oslabljenih gostiju nije bilo previše raspoloženih igrača, a istaknuli su se Rimantas Kaukenas sa 16 poena (7/12) te po pet skokova i asistencija i Oliver Lafayette s 11 poena (4/11) i sedam skokova. Mario Delaš je igrao 15 minuta i ostao bez poena (0/2 za dva).

U domaćem sastavu najefikasniji je bio Sonny Weems s 13 poena (5/9), a priključio mu se Viktor Krjapa s 12 poena (5/11) i osam skokova.

• Obrisan korisnik16.03.2013. u 10:03
    CSKA je igrao u 2. brzini i onda prebacio u 3. i pobjedio. A Žalgiris se raspada. 2 bitna igrača otišla - jedan ozljeđan a para ponestalo. Šteta da Pop nije igrao.