Anadolu Efes nadomak četvrtfinala poslije pobjede protiv Brosea u produžetku

Ante Zovko • četvrtak, 14.03.2013.

U prvoj utakmici 11. kola skupine E Anadolu Efes pobijedio je u uzbudljivoj utakmici Brose Baskets 89:86 poslije produžetka i učvrstio se na drugoj poziciji i nalazi se na korak do osiguranja četvrtfinala.

Efes je imao 13 poena razlike u drugoj četvrtini, ali se Brose, predvođen sjajnim Nachbarom, vratio i držao egal do posljednjih sekundi, no nije uspio izbjeći 11. poraz u drugom krugu.

Sjajno je susret otvorila istanbulska momčad povevši 11:4, a Stanko Barać u sedmoj minuti pogađa za deset razlike, da bi se na prvi odmor otišlo s 23:14. Nakon što je Efes poveo 29:16, Gavel dva uzastopna ubačaja smanjuje na 35:30, a minutu prije poluvremena Zirbes pogađa za dodatno smanjenje minusa, da bi Farmar zaključio poluvrijeme s ubačajem za 44:37.

Nijemci dobro otvaraju nastavak susreta i Tadda tricom poravnava (48:48) i igralo se u egalu do 30. minute. Tricama Gordona i Gonluma odgovarao je Nachbar i držao goste u igri. Savanović 26 sekundi prije isteka četvrte četvrtine donosi prednost Turcima, ali slovenski šuter izjednačuje za produžetak. Jacobsen promašuje dvicu za pobjedu.

Savanović i Farmar bili su ljudi odluke u produžetku. Nachbar je vukao njemačkog prvaka, izvana i s linije slobodnih bacanja, no poslije Farmarove trice za 87:83 sve je bilo riješeno. Savanović postavlja konačni rezultat s linije devet sekundi prije završetka.

Farmar je bio najbolji u turskoj momčadi s 29 poena i sedam skokova, a Savanović je dodao 14 uz pet skokova. Barać je dobio gotovo 19 minuta i uz šut 4/7 za dva postigao osam poena uz šest skokova, tri blokade i dvije izgubljene lopte.

Nachbar je zabio 24 poena, 14 je dodao Zirbes, a po 12 Jacobsen i Massey.

• Obrisan korisnik15.03.2013. u 13:34
    Jedva su dobili Njemce. Da su sudili faul na Nachbaru na kraju - izgubili bi i to zasluženo. Toliko odličnih igrača a igre nigdje. Atraktivni su i to je sve. Ni lipe nebi stavio na Efes. 4-finale im je kraj !!