Motiviranija Cedevita svladala Cibonu i i ostala u igri za Eurokup

Iz Doma sportova:Edvard Burić • nedjelja, 17.03.2013.

Cedevita je u 25. kolu ABA lige ugostila Cibonu i upisala pobjedu 92:78. U ipak neizvjesnijem susretu nego što to pokazuje konačan rezultat, Cedevita je u ključnim trenucima bila mirnija i za razliku od nekih prijašnjih susreta nije tako olako prosula stečenu prednost...

Većim dijelom susreta Cibona je bila u rezultatskom zaostatku, puno energije je trošila na hvatanje priključka i ovaj put, za razliku od finala Kupa Krešimira Ćosića, nije uspjela u konačnici i doći do preokreta.

Cedevita je puno koncentriranije odradila završnicu susreta i ne samo da je sačuvala prednost s kojom je u nju ušla, već ju je i značajno povećala i na kraju je visoko slavila.

Vitamini su furiozno ušli u utakmicu i pokazali da bi ovo mogla biti njihova večer. Serijom 11:0 tjeraju Ciboninu klupu na minutu odmora. Vukovi su se vrlo brzo pribrali i odgovorili istom mjerom za 11:11. Cibona je nastavak prve četvrtine igrala raznovrsnije i došla do 21:16. Ipak, na semaforu poslije deset minuta igre piše 22:22.

Povratnik Lukša Andrić

Nakon što je riješio nesuglasice s upravom i dogovorio ostatak primanja do kraja sezone, na parket se vratio Lukša Andrić. Nažalost po Cedevitu i njega osobno, nije odigrao na nivou. Za četiri minute u igri uz 0/2 šut i tri napravljene osobne pogreške ostvario je valorizaciju -5. Očito je da će mu trebati neko vrijeme kako bi uhvatio pravu natjecateljsku formu.

Igrala se vrlo brza i atraktivna košarka. Gotovo ispunjena dvorana uživala je u predstavi trenutno dva najbolja hrvatska kluba. Navijači i jednih i drugih su bili vrlo glasni, a na kraju su se veselili oni domaćih.

Cedevita je bolje odradila drugu četvrtinu i stekla prednost koja je bila značajan kapital u nastavku utakmice. Iako je na poluvrijeme otišla s +6, momčad Jakše Vulića prednost je čuvala u nastavku utakmice i sasvim zasluženo slavila.

Obje momčadi su bile vrlo motivirane i borbene pa su suci imali pune ruke posla. Nesportske i tehničke pogreške dobivali su i jedni i drugi. Cedevita je treću četvrtinu zaključila tricom Marina Baždarića za 67:55 u posljednjoj sekundi. Barem su tako mislili svi u dvorani.

Nije bilo tako. Suci su prvo pokazali kako trica vrijedi, a onda je poništili prije početka posljednje četvrtine. U tom periodu Cibona se jako trudila i pokušavala smanjiti razliku i vratiti se u utakmicu.

Nije uspjela. Najbliže su bili na 70:67 i posljednji put na -3 kod trice Marina Rozića za 76:73. Cedevita se uspjela othrvati i zasluženo slavila 92:78.

Predvodili su je Miro Bilan s 22 poena i sedam skokova te Bracey Wright s 15 poena i četiri asistencije dok su u redovima Cibone najefikasniji bili Andrija Žižić s 20 poena i pet skokova te Jerel Blassingame s 18 poena.

• Obrisan korisnik18.03.2013. u 22:21
    cedevita je bila bolja i zasluženo pobjedila. šteta šta zadnja utakmica cibona - igokea nema natjecateljskog naboja. zamislite kako bi bilo dobro da to igokei znači prvo misto, a ciboni zadnje.
  • Obrisan korisnik18.03.2013. u 10:29
    presudila je 3.četvrtina, gdje je cibona prvih 5 minuta i zadnje 2 sekunde te četvrtine odigrala kao kadetska ekipa, a ne profi seniorska momčad. nebitan poraz u svakom slučaju....ova sezona je ionako promašena...ostaje samo da kroz 14 kola lige za prvaka mazalin i arapović konačno dobiju minutažu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.03.2013. u 09:32
    Cedevita sad ima 10 igrača u rotaciji (sa Ilijevskim 11). Tako se već da igrati. Vulić je to dobro izmješao. Onaj zonski presing im je dobra fora kad nema Blasingamea na terenu. A Šarićeve asistencije su prava poslastica. To imaš ili nemaš. To se nemože naučiti. Šut može. Pitajte Ray Allena.
  • Obrisan korisnik17.03.2013. u 23:48
    na trenutke cak i zanimljiva tekma koja je bila puno bitnija za cedevitu (zbog eurolige) pa mi nije tolko zal zbog naseg poraza...a cibona cak i s ovim osrednjim i uzasno tankim rosterom uopce nije losa, samo da je na klupu doveden pravi trener, mozda se moglo nesta izvuci iz ove sezone a ne... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.03.2013. u 22:26