Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 36:29 Chambéry
Chambéry

Mihaela Bradovski • četvrtak, 21.03.2013.

Susretom između dvije momčadi koje su u posljednjem kolu upisale poraze, PSG-a i Chambéryja nastavljeno je 19. kolo francuskog rukometnog prvenstva. Najveći dio posla domaćin je odradio u završnici prvog dijela, a ponovno ga je svojim pogocima predvodio hrvatski reprezentativac Marko Kopljar...

Paris Saint Germain Handball - Chambery Savoie 36:29 (18:11)

Momčad Nantesa u 18. je kolu tek nakratko zaustavila sastav Phillipea Gardenta koji se u četvrtak na pobjedničke staze vratio pobjedom nad Chambéryjem. Iako je drugo poluvrijeme završilo rezultatom 18:18, razlika na koju je domaćin otišao tijekom prvih pola sata bila je preveliki izazov za francuskog doprvaka. Chambéry je ovim porazom pao na petu poziciju, osim PSG-a, Montpelliera i Dunkerquea sada se ispred njega nalazi i Nantes.

Hrvatski reprezentativac Marko Kopljar navikao je svoje suigrače, ali i navijače pariškog kluba na odlične predstave pa tako nije razočarao niti večeras. "Super Marko", kako mu između ostalog tepaju i francuski novinari, s osam je pogodaka odveo svoju momčad do ovog slavlja.

Jedan manje postigao je Hansen. Svom učinku Kopljar je dodao i jedno isključenje. Na drugoj strani terena, Damir Bičanić se u strijelce upisao dva puta. Najefikasniji pojedinac dvoboja bio je njegov suigrač N'Guessan (9).

Mario Cavalli, strateg gostiju, i dalje ne može računati na važne karike svoje momčadi, Bertranda Gillea i Edina Bašića. Bez spomenutog dvojca Chambéry se držao na zaostatku od dva pogotka do 22. minute kada domaćin ulazi u 5:0 seriju i u nastavak odnosi velikih sedam pogodaka prednosti.

Gostujući rukometaši i u proteklom su kolu, u porazu od Cessona u nastavku uspjeli pronaći snage i mogućnosti za povratak, i danas su u drugom poluvremenu bili potpuno ravnopravni favoriziranom protivniku, ali presudil je spomenuta sjajna završnica PSG-a u prvoj polovici utakmice.

U 46. minuti, najviše zahvaljujući raspoloženom N'Guessanu, Chambéry je uspio doći na zaostatak od tri pogotka. Na semaforu je tada stajalo obećavajućih 26:23, no zatim domaćin ponovno ulazi u novu seriju i Parižani stižu do +7 pobjede. Kopljar je svoj posljednji pogodak postigao u posljednjoj minuti, a nakon što je prekinuo napad gostiju u idućoj akciji na njegovu se asistenciju u strijelce upisao i Diaw za konačnih 36:29.