Créteil 24:28 Nantes
Nantes

Nantes nastavio svoj niz, nakon PSG-a svladan i Créteil u gostima

Mihaela Bradovski • srijeda, 20.03.2013.

Utakmicom između Créteila i Nantesa otvoreno je 19. kolo francuskog rukometnog prvenstva. Pobjeda je otišla na stranu gostujućeg sastava koji je tako niz nepobjedivosti nastavio četvrto kolo za redom. S druge strane, Créteilu bi eventualna pobjeda značila povratak na pretposljednje mjesto...

Créteil - Nantes 24:28 (13:16)

Nakon velike pobjede protiv PSG-a prošloga tjedna, rukometaši Nantesa slavili su i na gostovanju kod Créteila. Iako se domaćin u drugom poluvremenu uspio primaknuti na pogodak zaostatka u konačnici je s četiri gola viška slavila momčad predvođena španjolskim reprezentativnim trojcem.

Ponovno je najviše pogodaka u pobjedu ugradio Valero Rivera, ovoga puta za naslov najboljeg šutera u dresu Nantesa dovoljno mu je bilo sedam pogodaka. Jedan manje od najboljeg strijelca čitavog prvenstva postigao je Maqueda, dok se Entrerrios u strijelca upisao četiri puta. Vratarski dvojac gostujućeg sastava skupio je zajedno 16 obrana.

Za razliku od španjolskog trojca u dresu pobjedničkog sastava, onaj hrvatski u redovima Créteila imao je polovičan uspjeh. Učinak Davorina Vranića i Marija Obada nije se mijenjao s početne nule, baš kao i Vujićev na drugoj strani terena. Tek je Vranić jednom pucao prema protivničkim vratima. Vratar Créteila Dragan Jerković pročitao je 11 protivničkih pokušaja.

Šest početnih minuta trajala je igra pogodak za pogodak uz minimalno vodstvo Nantesa, a onda je svojim trećim pogotkom, od ukupno 10, prednost na domaću stranu donio vlasnik Onestina poziva, Hugo Descat. Minutu kasnije isti je igrač povisio prednost, no svega pet minuta kasnije svojim prvim zgoditkom uzvraća Rivera i domaćin je ponovno u minusu.

Deset minuta prije isteka prvih pola sata rukometaši Nantesa po prvi su puta otišli na +3, a pri istoj se razlici, točnije kod 16:13 za sastav Thierryja Antija i otišlo na odmor. U 28. minuti uspio je Créteil i izjednačiti, no ponovno nisu dugo uspjeli održati taj priključak.

Na polovici dugog poluvremena Rivera prednost svoje momčadi diže na 21:17, no zahvaljujući uspješnom održavanju svoje mreže netaknutom, u šest minuta sastav Créteila s minusa od četiri zgoditka stiže na prag izjednačenja. Nažalost po domaće navijače, dalje od toga nije išlo.