Saint-Raphaël 28:26 Montpellier
Montpellier

Vratar Saint-Raphaela s 21 obranom zaustavio momčad Montpelliera

Mihaela Bradovski • subota, 23.03.2013.

Pobjedom Saint-Raphaela, odnosno porazom Montpelliera kompletirano je 19. kolo francuskog rukometnog prvenstva. Prvo ime susreta bez dvojbe je bio vratar domaćina Slaviša Đukanović...

Saint-Raphael - Montpellier 28:26 (15:14)

Sedam kola prije kraja prvenstva momčad PSG-a drži jednako toliko bodova prednosti ispred branitelja naslova Montpelliera. Smanjenje prednosti koje je uslijedilo nakon prošlotjednog prvog ovosezonskog poraza Parižana nije se dugo održalo. U posljednjem susretu 19. kola sastav Saint-Raphaela na domaćem je terenu zaustavio Canayerove igrače te im nanio treći poraz u sezoni.

Šuteri Montpelliera teškom su mukom pronalazili rješenja protiv sjajnog Slaviše Đukanovića koji je susret završio s 21 obranom. Osam pogodaka postigao mu je William Accambray, no jednako tako, reprezentativac Francuske potrošio je puno lopti, uz spomenuti broj zgoditaka još je sedam puta bezuspješno pucao protivničkim vratima. Slovenac Vid Kavtičnik u strijelce se upisao sedam puta iz 13 pokušaja.

Precizan večeras nije bio niti Petar Metličić. Niti jedan od pet njegovih pokušaja nije pronašao put do mreže. Osim Đukanovića, domaću su momčad prema ovom punom plijenu vodili Caucheteux s deset točnih šuteva te Alexandre Tomas s tri manje. Vratarski dvojac Montpelliera zajedno je zaustavio 13 šuteva i upravo je učinak čuvara mreže napravio tu razliku.

Đukanović, najbolji pojedinac susreta, prvu je obranu upisao u drugoj minuti, pri početnih 1:1 pokušao ga je prevariti Metličić, a zatim je sve do 12. minute i prvog pogotka Tomasa trajala igra pogodak za pogodak. Nakon tog zgoditka semafor je pokazao prednost od dva pogotka u korist domaćina. Četiri minute kasnije Caucheteux je pogodio je 10:6, u 21. minuti imao je Saint-Raphael i +5, no na odmor se otišlo tek s njihovom minimalnom prednosti.

U osmoj minuti nastavka pivot Montpelliera Tej donosi pogodak prednosti svojoj momčadi, isti igrač za +2 pogađa i u 41. minuti, no domaćin brzo pronalazi rješenje i samo četiri minute kasnije, točno na polovici drugog dijela, ponovno je Saint-Raphael momčad u plusu. Posljednji su put rukometaš MAHB-a nadomak novom izjednačenju bili u posljednjom minuti pri 27:26, no na kraju su se ipak morali pomiriti s porazom.

Prva utakmica 20. kola na rasporedu je 11. travnja. Idućeg tjedna u prvom će planu biti utakmice četvrtine finala Kupa, a potom slijedi i reprezentativna stanka. Prvi će u borbu za ulaskom u polufinale rukometaši Chambéryja i Montpelliera (28.3.), aktualni prvak i doprvak francuske, a sastat će se još i Dunkerque i Cesson (29.3.), PSG i iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja Mulhouse te Nantes i Créteil (obje utakmice 30.3.).