Sélestat namučio Dunkerque, remi Fenixa i Tremblaya

Mihaela Bradovski • petak, 22.03.2013.

Petak je donio četiri dvoboja 19. kola francuskog rukometnog prvenstva. Uspješni su u ulozi domaćina bili rukometaši Dunkerquea, Cessona i Aixa, dok je Fenix u susretu protiv Tremblaya u posljednjim sekundama uspio izboriti bod...

Dunkerque Grand Littoral - Sélestat Alsace HB 24:23 (14:12)

Rukometaši Dunkerquea na domaćem su terenu bili veliki favoriti protiv devetoplasiranog Sélestata. Sastav Patricka Cazala stigao je do te očekivane pobjede, no puno teže od očekivanog. Pobjednika je presudio tek jedan jedini pogodak, onaj Pierre Soudry u posljednjoj minuti. Isti je igrač s pet postignutih pogodaka ujedno bio i najbolji šuter pobjedničkog sastava. Jedan više u dresu Sélestata postigao je Podsiadlo.

Pogotkom Podsiadla je i otvoren susret, a kroz igru pogodak za pogodak gostujući sastav minimalnu je prednost održavao do desete minute kada Dunkerque stiže do 4:3. U idućoj akciji domaća momčad povećava prednost, no sve do posljednje minute prvog dijela i 14:11 ne uspijeva se malo osjetnije odvojiti. Quentin Eymann nakon šest minuta nastavka svoju momčad dovodio u egal, a deset minuta kasnije, na polovici drugog poluvremena Podsiadlo svojim četvrtim pogotkom donosi +2 Sélestatu.

Završne četiri minute pripale su dvostrukim strijelcima u tom periodu, najefikasnijim pojedincima na parketu, Podsiadlu i Soudryju, a na veliko zadovoljstvo domaćih navijača potonji se posljednji upisao u strijelce i time svojoj momčadi priskrbio nova dva boda. Dunkerqueu je ovo druga pobjeda u nizu, dok je Sélestat današnjim porazom u bacio u zaborav prošlotjedno slavlje.

Fenix Toulouse Handball - Tremblay en France 27:27 (14:13)

Od šest do sada odigranih utakmica 19. kola tek je dvoboj Fenixa i Tremblaya završio bez pobjednika. Nakon dugo vremena kapetan momčadi iz Toulousea i francuske reprezentacije Jerome Fernandez nije bio taj koji je imao glavnu riječ kada je u pitanju realizacija Fenixa. Večeras je u ovaj remi ugradio četiri pogotka, Calvel i Miha Žvižej postigli su po pet, dok je Porte bio precizan šest puta.

Četiri pogodaka iz pet pokušaja postigao je i hrvatski internacionalac u dresu Tremblaya Vladimir Ostarčević. Uspješniji suigrači od njega bili su tek Drouhin (7) i Bingo (6). Poput konačnog rezultata izjednačeni su na kraju bili i učinci vratara. Domaći dvojac Karaboue - Pardin skupio je 11 obrana, koliko i Dragan Pocuca na drugoj strani. Ovaj neizvjestan dvoboj započeo je 3:0 serijom gostujućeg sastava. U strijelce su se redom upisivali Tuzolana, Ostarčević i Bingo, dok je domaćin na svoj prvi pogodak trebao čekati petu minutu.

Dvije minute kasnije Tremblay na svojoj strani drži pet pogodaka prednosti, no tada se napokon budi i Fenix i do 15. minute uspijeva stići na gol zaostatka. Na poluvrijeme se otišlo pri minimalnom vodstvu domaćina, a najveća prednost ostvarena u drugom dijelu ona je iste momčadi (+3). Bez obzira na ta tri pogotka, u završnicu je, točnije u posljednju minutu s minimalnom prednosti ušao Tremblay. Posljednji zgoditak, onaj vrijedan boda postigao je Celestin 12 sekundi prije kraja.

Aix preskočio Créteil, Billereu još jedan uvjerljiv poraz

Domaćom pobjedom nad Ivryjem rukometaši Billerea iskoristili su poraz Créteila od prije dva dana te su ga time preskočili na prvenstvenoj ljestvici. Illes, Karabatić i društvo sada zauzimaju 12. poziciju, te za današnjim protivnikom zaostaju jedan bod. Unutar tri boda nakon 19 utakmica nalazi se četiri sastava te će borba za opstanak biti maksimalno zanimljiva.

Domaći sastav najvažniji dio posla napravio je već na samom startu dvoboja. Uvodnih 3:0 nakon 19. minuta igre preraslo je u 11:4. Najbolji strijelac susreta, Mickael Illes (10) svoj je sedmi pogodak postigao u trećoj minuti nastavka i tada je Aix otišao na velikih +8. Točno na sredini drugog dijela stigao je Aix i do dvoznamenkaste prednosti, koju su gosti tek u završnici uspjeli malo ublažiti.

Uz Illesa najviše je pogodaka u dresu domaćeg sastava postigao Nikola Karabatić, njih pet, dok su po četiri na suprotnoj strani postigli Staigre i Zirn. Vratar Aixa Cappelle također je odradio velik dio posla, sa 17 obrana zadao je teške muke napadu Ivryja. Davor Dominiković ovoga se puta nije upisao u strijelce, uz jedno isključenje tek je jednom pucao prema protivničkim vratima.

U posljednjem dvoboju dana Cesson je na domaćem terenu očekivano svladao posljednji Billere. Gosti su već u prvom poluvremenu primili 22 pogodaka, koliko su sami uspjeli postići u svih 60 minuta. S 11 pogodaka sjajan je bio Benoit Dore, baš kao i vratar Lemonne s 13 obrana.