MAXtv Prva liga, 25. kolo, 28.03.2013, 17:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 300
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Robi Kezele (Rijeka), Hrvoje Menđušić (Vinkovci)
Inter-Zaprešić

Lokomotiva preokrenula vodstvo Intera, dvostruki strijelac Oršić ipak osigurao bod fenjerašu

Borna Rupnik • četvrtak, 28.03.2013.

Posljednjeplasirani Inter iz Zaprešića uspio je povesti na Maksimiru protiv Lokomotive te naposljetku osvojiti bod. Domaćini su svoje europske ambicije zamalo potvrdili preokretom za pobjedu i sva tri boda, no Mislav Oršić poravnao je u samoj završnici na konačnih 2:2...

Mirko Kramarić
61'
21
Haris Hajradinović
74'
24
Josip Milardović
82'

Inter iz Zaprešića stigao je na noge Lokomotivi bez pobjede u proljetnom dijelu prvenstva, s posljednje pozicije na tablici MAXtv Prve lige, a Maksimir je nakon 90 minuta ipak napustio s jednim, vrijednim bodom u svom džepu.

Pod vodstvom novog trenera Rajka Magića, koji je zamijenio Borimira Perkovića, Inter je do vodstva stigao već u desetoj minuti, kada nakon brze akcije Budimir puca glavom, što vratar Picak, ali na pravom je mjestu raspoloženi Oršić koji trese mrežu za 1:0.

Zaprešićani će na kraju prvenstva biti...?

ANKETA#575

Lokomotiva je odmah krenula po izjednačenje te stvorila više dobrih prilika, ali Delač se na golu Zaprešićana nije dao svladati sve do 26. minute. Pucali su u međuvremenu Trebotić, Antolić i Kramarić, a napokon je uspješan bio mladi Šitum, koji kažnjava propust gostujuće obrane i silovito iz srca kaznenog prostora pogađa za 1:1.

U nastavku je ritam igre počeo padati, ali Lokomotiva je usprkos tome stigla do željenog vodstva. Igrala se 69. minuta kada je preko desne strane lopta stigla do prvog strijelca Lokomotive, Kramarića, koji još jednom ne uspijeva matirati Delača. Ipak, pravovremeno reagira Kamerunac Chago i popravlja za potpuni preokret Lokomotive.

I jedni i drugi tražili su kazneni udarac u samoj završnici susreta, Kramarić je imao još jednu veliku priliku da stavi pečat na slavlje Lokomotive, da bi u 89. minuti svoj drugi pogodak, nakon duge lopte prema naprijed, postigao Mislav Oršić te spasio svoju momčad poraza.

Lokomotiva je tako propustila priliku sačuvati svoju prednost ispred Hajduka na drugom mjestu, koji bi se pobjedom nad Zagrebom mogao bodovno poravnati sa sastavom Tomislava Ivkovića. Interu preostaje prvo pričekati rezultate ostalih kandidata za ispadanje.