Sinjani zasluženo uzeli puni plijen na Šubićevcu, Šibenčani u sve većoj krizi

Iz Šibenika:Ivana Jurica • utorak, 02.04.2013.

I na Šubićevcu se nastavila uspješna sinjska serija. I osmo kolo za redom ostali su neporaženi, a sedmi put uzastopce svoju su mrežu sačuvali netaknutom. Iz Krešimirova grada odnijeli su sva tri boda, slavili su s 2:0, a s obzirom na prikazano, mogli su i daleko uvjerljivije slavili. Vrijedne bodove osigurali su im autogol domaćeg stopera Tomića u 20. minuti, odnosno gol Tadića u sudačkoj nadoknadi utakmice, a propustili su i kazneni udarac (obranio ga stoper Tomić). S druge strane, šibenski problemi sve su veći, u samo nekoliko kola, praktički, prošli su put od borbe za sam vrh tablice do borbe za očuvanje drugoligaškog statusa.

Šibenik – Junak 0:2 (0:1)

Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 200

Sudac: Nikola Beatović – Zagreb

Strijelci: Tomić 20' – ag., Tadić 90'

Crveni karton: Radošević 75'

Žuti kartoni: Tomić 10', Čuljak 90'

Šibenik: Radošević, Fuštar, Tomić, Kartelo, Blaić, Ćaleta-Car (od 71. Anić), Marina (od 46. Čuljak), Pekas (od 57. Mišlov), Gović, Španja, Tepurić. Trener: Ivo Šupe.

Junak: Runje, Matas, Samardžić, Ljubas, Matić, Šindik, Petričić, Malčić (od 80. Perić), Vuković, Vrdoljak (od 69. Tadić), Mandac. Trener: Dean Računica.

Teški uvjeti na terenu dočekali su obje momčadi na početku susreta. Dugotrajna kiša natopila je travnjak vodom, pa je lopta na pojedinim dijelovima terena doslovno zastajala i onemogućavala igru, a i kiša je ponovno počela padati u 30. minuti, sve do kraja utakmice nije prestajala. Po takvim su se uvjetima puno bolje snalazili gostujući igrači koji su u 20. minuti došli do vodstva: razigrani Malčić, nedavni igrač Šibenika, uputio je centaršut s desne strane, u kaznenom prostoru, ispred gostujućih igrača reagirao je domaći stoper Tomić koji je nogom zatresao vlastitu mrežu za veselje gostujuće momčadi.

Samo minutu kasnije gosti su mogli i do povećanja vodstva: Vuković je dao idealnu loptu za Malčića, ali napadač Sinjana poslao je loptu pored gola u vrlo izglednoj situaciji za gol. Narančasti nikako nisu uspijevali zaprijetiti Runji, još jednom bivšem Šibenčaninu. Svi su se pokušaji Šupine momčadi praktički svodili na ubacivanja iz prekida i upravo iz jednog takvog, u 42. minuti, stvorili su i najopasniju situaciju, možemo skoro reći pa i jedinu u prvom poluvremenu. Gović je izveo prekid, u skoku je stoper Tomić, ali njegov šut glavom ispod grede vadi gostujući vratar.

Dvije minute prije te jedine šibenske šanse u prvih 45 minuta Junak je imao još jednu sjajnu šansu. I ovog je puta udarac okušao Malčić, ali domaći vratar Radošević obranio je taj udarac. Iz kornera, u nastavku iste akcije, gosti su došli i do drugog gola, ali su ga suci poništili, označivši da je lopta prilikom izvođenja kornera izašla izvan igre. Unatoč tome, Sinjani su imali daleko više razloga za zadovoljstvo na predahu.

Prvu ozbiljniju akciju u drugom dijelu imali su domaćini. Gović je odličnom loptom u for izbacio Čuljka, krenuo je sam prema gostujućem golu, ali je Runje istrčavanjem spasio svoju momčad mogućih većih opasnosti. I u 56. minuti moglo je biti puno opasnije u kaznenom prostoru gostiju: duga lopta preskočila je sve igrače u zadnjem redu gostiju, a domaći kapetan Blaić nije uspio dobro zahvatiti loptu i poslati je u mrežu.

Puno, puno opasnije bilo je na drugoj strani. Vrlo jednostavno gosti su dolazili do stopostotnih šansi, tako je bilo i u 57. minuti kad je Vuković sjajnom loptom pronašao Malčića, ali ni ovog puta Vinkovčanin u sinjskom dresu nije uspio zabiti gol, pobjednik je bio vratar Radošević. Desetak minuta kasnije nova matna situacija za goste: ovog je puta u glavnoj ulozi Petričić, prošao je i domaćeg vratara, povratnom loptom krenuo je tražiti Malčića, a Tomić je uspio izbiti tu loptu.

I u 70. minuti Junak je mogao riješiti pitanje pobjednika: sad je Vuković izašao sam pred Radoševića, zaobišao ga je, ali ukazao se Fuštar i otklonio opasnost. Pet minuta potom Sinjani su još jednom izašli oči u oči s domaćim vratarom: ponovno je Malčić bio u akciji, Radošević ga je u kaznenom prostoru srušio, klasični jedanaesterac, te crveni karton za domaćeg vratara. Budući da su Šibenčani do tada već obavili sve tri izmjene, rezervni vratar Živković nije mogao u igru, pa je na gol stao stoper Tomić. Loptu je na bijelu točku namjesto Mandac, ali nije uspio zabiti, njegov je udarac pročitao i obranio stoper Tomić koji je preselio na vratarsku poziciju.

Kazna za sve neiskorištene prilike, odnosno kazneni udarac, goste nije stigla. Šibenčani su tek u dva navrata, i to slabo zaprijetili Runji: jednom je udarac Fuštara otišao daleko od gola, dok je u drugoj situaciji Mišlov, okrenut leđima golu, uputio preslab udarac da bi Runje morao intervenirati. Na drugoj strani, daleko opasnije, a rezultiralo je i novim golom: Duje Tadić, koji je u nastavku ušao u igru, u sudačkoj je nadoknadi pogodio bliži kut Tomićeva gola za potvrdu pobjede i iznimno važne bodove za gostujuću momčad.

Sinjska serija nastavila se tako i na Šubićevcu, s puno optimizma Junak sad gleda i na nastavak sezone. Na šibenskoj strani, potpuno obrnuta slika. Poslije dva proljetna kola za Šibenčane je gotovo sve izgledalo idealno. Bili su uz bok vodećima i s jako dobrim rasporedom. Sad su zaredali s tri poraza, od borbe za liderske pozicije spali su na borbu za ostanak u drugoligaškom društvu. Pitanje je samo kako izaći iz krize u koju su nedvojbeno upali? Vremena je jako malo, jer u sljedećih deset dana čekaju ih već tri nove utakmice.