Junak 3:2(1:0) Zelina
Zelina

Junak u sudačkoj nadoknadi stigao do pobjede nad Zelinom

S Gradskog stadiona u Sinju:Mišo Gulić • subota, 13.04.2013.

Sjajnu nogometnu predstavu u režiji Junaka i Zeline vidjeli su gledatelji na Gradskom stadionu u Sinju, a nakon dramatične završnice pobjedi se na kraju sasvim zasluženo radovala domaća momčad. Od prve minute momčadi su zaigrale otvoreno, težile nadigravanju, što je rezultiralo s pet golova, ali i još barem dvostruko više stopostotnih prilika.

Junak - Zelina 3:2 (1:0)

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 500

Suci: Pejin (D. Miholjac), Batinić, Prološčić (oba Osijek)

Strijelci: 1:0 Mandac 42', 1:1 Mesec 52', 2:1 Tadić 62', 2:2 ag. Medvid 71', 3:2 Kozina 90+1

Junak: Runje, Samardžić, Medvid, Ljubas, Matić, Šindik, Vrdoljak(od 36. Mastelić), Kozina, Vuković (od 57. Midenjak), Tadić (od 78. Vitić), Mandac.
Trener: Dean Računica

Zelina: Kranjčec, Melnjak (od 64. Kuprešak), Kotarski, Azinović, Kiš (od 84. Krezo), Jakšinić (od 90. Trojak), Mesec, Gluhak, Grgec, Conjar, Gatarić.
Trener: Dražen Biškup

Najbolji igrač: Josip Kozina (Junak)

Golom Kozine u sudačkoj nadoknadi Junak je stigao do prijeko potrebnih bodova, čime se vratio u ravnopravnu borbu za opstanak. Za razliku od svih gostujućih momčadi koje bi izlaskom na travnjak sinjskog stadiona postavile čvrst blok ispred svog gola, Zelina se došla nadigravati, istina izgubila, no isto tako je i zaslužila veliki pljesak domaće publike zbog prikazanog.

Dobrih desetak minuta vladalo je zatišje na terenu, a potom je Junak dobio najbolju od svih prilika, udarac s bijele točke i to nakon što je gostujući branič igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru. No, na prilici je i ostalo, jer slab udarac Vukovića gostujući vratar Kranjčec je lakoćom neutralizirao.

Propuštena prilika kao da je sputala domaćine, s vremenskim odmakom gosti su preuzimali sve više rizika i u nekoliko navrata dobro prijetili preko boka, a iz jedne takve prilike u 36. minuti Grgec i Mesec nisu uspjeli zahvatiti loptu na dva metra od gola. Novu veliku priliku Zelina je imala u 40. kada je Mesecov pokušaj glavom krasnom reakcijom Runje odbio u korner.

Junak se tada trgnuo i do odlaska na odmor stigao povesti, ali i promašiti tri kolosalne prilike. U 42. minuti korner je izveo Samardžić, a najviši u skoku bio je kapetan Mandac koji neobranjivo pogađa za 1:0. Dvije minute potom Šindik je u razmaku od desetak sekundi dva puta neometan iz blizine pucao, jednom je dobro reagirao vratar gostiju, dok je drugi put sinjski veznjak pogodio u blok, da bi u posljednjoj minuti neprecizan s pet metara bio i Vuković.

Nakon svega sedam minuta igre u nastavku zatresla se i mreža domaćih. Naime, gužvu na visini peterca iskoristio je Mesec koji zabija prekrasan pogodak škaricama i tako Zelini donosi izjednačenje, no nije to bilo dugog vijeka, jer nakon novih desetak minuta igre prednost je ponovno vraćena na domaću stranu.

Gol je stigao nakon odličnog ubačaja Mastelića s desne strane, a na pravom mjestu bio je Tadić kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 2:1. Isti igrač mogao je i do drugog gola u 66. minuti, međutim, njegov pokušaj s 12 metara otišao je preko gola.

Nova promjena rezultata dogodila se u 71. minuti, a ovaj put slavili su gosti. U gužvi pred golom Junaka, loše je reagirala domaća obrana, a nakon što je Runje obranio prvi pokušaj gostiju, na loptu je nesp(r)etno natrčao Medvid i poslao je u vlastitu mrežu za novo poravnanje rezultata.

Otvoreno i beskompromisno se nastavilo i do kraja utakmice, pregršt velikih prilika s obje stane, no za razliku od Zeline, Junak je jednu svoju iskoristio i zasluženo došao do pobjede. Junakom susreta tako je postao Kozina koji je u sudačkoj nadoknadi najbolje reagirao u gužvi i loptu doslovno zakucao u mrežu gostiju za veliko slavlje na tribinama. Stopostotnu priliku imali su gosti čim su krenuli s centra, ali pokušaj Gatarića zaustavio je briljantni Runje, što je ujedno bilo i posljednje uzbuđenje na utakmici.