Arsenal preokretom spasio snove o Ligi prvaka, Everton presudio QPR-u

Marin Vuković • subota, 13.04.2013.

Nogometaši Arsenala igrali su se živcima svojih navijača, a zatim okrenuli utakmicu s Norwichem u svoju korist, između ostalog zahvaljujući i kontroverznoj odluci pomoćnog suca. Liverpool je svoje navijače "častio" još jednim remijem bez pogodaka, a Everton bez Nikice Jelavića vrlo vjerojatno zapečatio sudbinu Queens Park Rangersa.

Punih 85 minuta nogometaši Arsenala frustrirali su svoje poklonike i menadžera Arsena Wengera, nalazili se pred ponorom poraza koji bi zadao težak udarac klupskim ambicijama i plasmanu u Ligu prvaka, a potom su uz pomoć dvojbene odluke pomoćnog suca ipak došli do preokreta.

Topnici su dugo lomili otpor Norwicha, ali nisu uspijevali pronaći put do mreže, nakon čega ih je u 56. minuti dodatno šokirao pogodak glavom Michaela Turnera kojim su Kanarinci došli do prednosti. Činilo se kako Arsenal plovi prema neočekivanom porazu, ali pet minuta prije kraja na sugestiju svoga pomoćnika sudac Mike Jones pokazao je na bijelu točku i vratio Topnike u život.

Mikel Arteta udarac s bijele točke pretvorio je u pogodak, a samo tri minute kasnije na asistenciju Alexa Oxlade-Chamberlaina loptu je u praznu mrežu preusmjerio Olivier Giroud. Konačnih 3:1 u drugoj minuti sudačke nadoknade lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora postavio je Lukas Podolski i ostavio Arsenal u utrci za jedno od prva četiri mjesta.

U istoj je utrci ostao i Everton, koji je na Goodison Parku došao do pobjede od 2:0 nad davljenicima Queens Park Rangersima, kojima je po svemu sudeći nakon novoga poraza zapečaćena prvoligaška sudbina. Nikica Jelavić ušao je u igru devet minuta prije kraja umjesto Leona Osmana.

Domaćin je do vodstva došao pet minuta prije odmora uz puno sreće, jer udarac Darrona Gibsona odbio se od Clinta Hilla, promijenio smjer i prevario Julija Cesara. Svaku nadu QPR-a da se može vratiti u utakmicu "ubio" je već početkom nastavka Victor Anichebe.

Liverpool je prije dva kola možda gajio slabašnu nadu da se furioznom završnicom sezone može ugurati među kandidate za Ligu prvaka, no utamice na Anfieldu i Madejskom spustile su na zemlju i najveće optimiste. Redsi su nakon remija s West Hamom bodove podijelili i s Readingom, također bez pogodaka, 0:0.

Mali, ali iznimno važan korak prema osiguranju opstanka u Premier ligi napravio je Southampton podjelom bodova s West Hamom. Sat vremena na St. Mary's stadionu prošlo je bez pogodaka, a tada je Gaston Ramirez donio prednost domaćinu. Čekićari su se vratili samo sedam minuta kasnije trećim pogotkom Andyja Carrolla u posljednje tri utakmice.

Identičnim rezultatom završen je i ogled na Villa Parku, gdje je Aston Villa postigla oba pogotka, ali na kraju ipak uknjižila samo bod. Charles N'Zogbia donio je prednost momčadi iz Birminghama nakon 55 minuta igre, da bi 11 minuta kasnije Fabian Delph preusmjerio udarac iz kuta glavom u vlastitu mrežu.

• labrador240113.04.2013. u 20:29
    Kad si več napisao da je gol za 1:1 kontroverzan ( a nije), mogao si napisati da je 3. gol Arsenala neregularan zbog dvije stvari. I prekršaj na igraču Norwicha i zaleđe.
    labrador2401
  • Obrisan korisnik13.04.2013. u 20:09
    Nema kod penala za arsenal ništa kontraverzno i dvojbeno, Kamara je držeći za dres za sobom na pod povukao Girouda, možda jedino što je to vidio pomoćni a ne glavni sudac, no tome i služe pomoćnici. Kako bi rekli englezi - Well spotted.
  • Obrisan korisnik13.04.2013. u 19:14