Premiership, 33. kolo, 08.05.2013, 20:45 h
Chelsea
Chelsea 2:2 Tottenham
Tottenham

Ante Zovko • srijeda, 08.05.2013.

Tottenham se zahvaljujući sjajnom Emmanuelu Adebayoru dvaput vratio u susret protiv Chelseaja i odigrao 2:2 u zaostaloj utakmici 33. kola Premier lige. Rezultat je to koji više odgovara domaćinu koji ostaje treći, dok Tottenham ulazi u posljednja dva kola na petoj poziciji.

Sigurdsson se pokazao kao zlatna zamjena i donio važan bod Tottenhamu. Chelsea, koji je vodio pogocima Oscara i Ramiresa, ispustio je pobjedu kojom je gotovo mogao zapečatiti mjesto u Ligi prvaka. Ovako će se za njega boriti do kraja s Arsenalom i Tottenhamom.

Spursi gostuju kod Stokea i dočekuju Sunderland, Arsenal ugošćuje Wigan i putuje u Newcastle, a Chelsea će igrati protiv Aston Ville i Evertona.

Chelseajev ofenzivni trojac Oscar - Mata - Hazard, potpomognut Ramiresom, činio je razliku na terenu većim dijelom susreta, pogotovo na početku kad je belgijski reprezentativac izborio korner iz kojeg je domaćin poveo u desetoj minuti. Cahill je zahvatio loptu glavom i činilo se da će ona odsjesti u gol-autu, no ukazao se Oscar i s tri metra poentirao.

Poslije dvije dobre šanse na obje strane, kad su u glavnim ulogama bili Holtby i Mata, Tottenham poravnava. Adebayor je primio loptu na gostujućoj polovici, Cahill ga nije pokrio i Togoanac s oko 25 metara briljantnom parabolom prebacuje Čecha i pogađa rašlje gola. Bio je to toliko neočekivan potez da je Stamford Bridge umuknuo.

Međutim, ponovno je proključao u 39. minuti. Oscar i Torres kombiniraju na desnom krilu, a španjolski napadač pronalazi Ramiresa u sredini koji gađa suprotni kut. Igra se rasplamsala, jurile su obje momčadi po gol, no do poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Namjera Rafaela Beniteza početkom drugog dijela bila je očita - dovršiti posao što prije. I Chelsea je bio jako blizu trećeg gola, vršio je pritisak i tako između ostalog neutralizirao Garetha Balea obrambenim zadaćama.

Oscar je umalo nabačaj pretvorio u gol. Lloris je imao sreće da ga to nije uhvatilo na spavanju jer je lopta zamalo preletjela gol. Oscar je bio sjajan. Izbacio je Hazarda u šansu na lijevoj strani, veznjak se prebacio na bolju desnu nogu no opalio je preko okvira.

Gotovo se moglo namirisati da će Chelsea žaliti zbog tih i takvih prilika. Adebayor je u 80. minuti odigrao ulogu asistenta, ovaj put sjajno je petom podvalio loptu zamjeni Sigurdssonu koji je ostao pribran i prizemnim udarcem donio novo izjednačenje.

Villas-Boas je ubacio i Dempseyja, Spursi su pritisnuli u završnici i uputili par mlakih pokušaja. Čech je imao dosta posla, ali ne previše zahtjevnog, pa je neizvjesnost o plasmanu u Ligu prvaka produžena na zadnja dva kola.

• Obrisan korisnik09.05.2013. u 10:37
    Krasan gol Adebayora i krasno čitanje igre Oscara kod prvog gola...
  • gerrard09.05.2013. u 02:26
    toresova asistencija najjača..ide dodat oscaru i gleda u njega, kad odjednom dođe ramires i da gol :D