Premiership, 33. kolo, 14.04.2013, 15:05 h
Stoke City
Stoke City 0:2 Manchester United
Manchester United

Josip Tolić • nedjelja, 14.04.2013.

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 33. kola Premier lige Manchester United slavio je na gostovanju kod Stoke 0:2 zahvaljujući pogocima Michaela Carricka i Robina van Persieja iz jedanaesterca. Fergusonovi izabranici time su došli na korak do matematičke potvrde osvajanja naslova prvaka.

Iznenađenje se na Britanniji nije dogodilo; Manchester United uzeo je sva tri boda kod Stoke Cityja pogocima u svakom poluvremenu i vratio se na pobjednički kolosijek nakon poraza u posljednjem kolu od gradskog rivala Cityja.

Utakmicu je u očekivan smjer odveo rani pogodak Michaela Carricka. Igrala se tek četvrta minuta kada je Englez nakon udarca iz kuta spremno dočekao loptu u gužvi na petercu i pospremio je iza leđa Asmira Begovića.

Gosti su nastavili napadati u uvodnom dijelu utakmice, ali nisu uspjeli postići i drugi pogodak koji bi definitivno riješio utakmicu. Na njega su čekali sve do sredine drugog poluvremena, kada se Robin van Persie lukavo podmetnuo pod noge Wilkinsonu i izborio kazneni udarac. Nizozemac ga je sam izveo i pogodio 20. put ove sezone za 0:2.

Domaćin je u sljedećoj minuti stvorio opasnost pred golom De Gee kada je Vidić nenamjerno oborio Jonesa, ali sudac je, čini se opravdanom, pustio igru. U završnih 20-ak minuta nije bilo veće opasnosti ni na jednoj strani i Vragovi su uzeli tri vrijedna boda.

Šest kola prije kraja United je povećao razliku pred Cityjem (koji ima utakmicu manje) na 15 bodova. Pod uvjetom da City nigdje ne posrne, za matematičko osiguranje naslova Unitedu je potrebno sedam bodova iz posljednjih šest utakmica.