Premiership, 33. kolo, 14.04.2013, 13:00 h
Newcastle
Newcastle 0:3 Sunderland
Sunderland

Josip Tolić • nedjelja, 14.04.2013.

U prvoj od dvije nedjeljne utakmice 33. kola Premiershipa Sunderland je na gostovanju kod Newcastlea u derbiju Tyne-Weara slavio 0:3 i Svrakama nagovijestio neizvjesnost u osiguranju prvoligaškog statusa sljedeće sezone, a sebe uzdigao iznad crte ispadanja.

Pod vodstvom novog trenera Paola Di Canija Sunderland je u derbiju Tyne-Weara na St. James' Parku u Newcastleu ostvario vrijednu i visoku pobjedu. Tri pogotka u mreži domaćina i nijedan primljeni označili su najuvjerljiviju pobjedu crveno-bijelih nakon 34 godine i najveću u prvoj engleskoj ligi uopće od 1967.

Stephane Sessegnon doveo je Sunderland u vodstvo u 27. minuti nakon polukontre sjajno pogodivši donji desni kut domaćih vrata s 20-ak metara.

Po isteku sat vremena igre na trenutak se činilo da su se Svrake vratile u igru kada je Papiss Cissé pogodio izbliza nakon slobodnog udarca, ali pomoćni je sudac označio zaleđe koje, međutim, nije postojalo.

Goste to nije omelo u nastavku napadačkih akcija; u 74. minuti po već prokušanom receptu Tim Krul je još jednom morao po loptu u mrežu; iskosa je lijepim udarcem s 25 metara mrežu pogodio Johnson, a priču je osam minuta prije kraja još jednom ljepoticom zaključio Vaughan.

Pobjedom u Newcastleu Sunderland je prekinuo nevjerojatnu seriju od devet utakmica bez pobjede te se njome pomaknuo na 15. mjesto ljestvice s 34 boda, koliko imaju i Stoke (utakmica manje) te Aston Villa. Newcastle je ostao 13. s 36 bodova i još će neko vrijeme morati strepiti oko ostanka u elitnom razredu.

• Sensation14.04.2013. u 18:50
    imao sam osjecaj da imaju kameru samo za njega. slavlja golova su me nasmijali ali mi taj covijek nikada nece biti simpatican. mislim da je on pod povecalom zbog razloga sto nemaju veze sa sportom. novinari su sigurno sretni sto je preuzeo sunderland, neovisno o rezultatima uvijek ce moci nesto... [više na forumu]
    Sensation
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 16:13
    Grande Paolo!
  • Master Yoda14.04.2013. u 16:02
    najveća zvijezda ove utakmice je definitivno di canio, onakva slavlja kod golova su nešto posebno