3. HNL: Segesta stradala u Dugom Selu, Bistra nastavila pozitivnu seriju

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.04.2013.

Odrađeni su susreti 23. kola 3. HNL Središte nakon kojih je vodstvo Segeste na ljestvici smanjeno na osam bodova. Siščani su upisali poraz u Dugom Selu što je iskoristio prvi pratitelj i pobjedom se približio na osam bodova zaostatka...

Bistra je nastavila s odličnim igrama te je na svom stadionu rezultatom 2:0 nadigrala momčad Udarnika. Konkretniji domaćin riješio je pitanje pobjednika još u prvom poluvremenu kada je postigao oba gola. Prvo je u 28. minuti gostujući vratar Tihomir Feljan skrivio kazneni udarac koji je u pogodak pretvorio Bernard Gulić da bi u 42. minuti Zvonimir Žiger postavio konačnih 2:0. U 76. minuti domaćin je ostao bez Krešimira Rašića koji je zbog loma podlaktične kosti napustio igru, Bistra je nastavila s desetoricom, ali Udarnik to nije iskoristio.

Novi poraz upisao je Strmec koji je na svom stadionu ugostio Vrapče i uspio se vratiti iz zaostatka 2:0, ali nije imao snage dovršiti preokret. Gosti iz Zagreba slavili su 4:2. Vrapče je dobro otvorilo utakmicu i već nakon 21 minute bilo je 2:0 za goste zahvaljujući golovima Branimira Bazine i Marka Panze. Ipak, domaćin je smogao snage za povratak u utakmicu i poravnao je preko Tomislava Šuškovića i Ivana Lucijana Goričkog, ali Vrapče ponovno prebacuje u brzinu više i golovima Ivana Babića i Gorana Petkovića odlazi do pobjede.

Vrbovec može žaliti za bodom s gostovanja kod Trnja gdje je poražen 3:2. U 86. minuti gosti nisu iskoristili kazneni udarac, dva puta su tijekom susreta ispuštali vodstvo i na kraju su ostali bez bodova. Već u 19. minuti Tomislav Borovčak je doveo Vrbovec u vodstvo, ali u završnici prvog poluvremena Ivan Horvat poravnava na 1:1. Tek što se krenulo s centra u drugom poluvremenu, Mario Pavec vraća prednost na stranu gostiju, no u nastavku susreta Trnje radi preokret i golovima Marka Maslača i Horvata stiže do pobjede.

U derbiju kola Segesta je visoko poražena na gostovanju u Dugom Selu s 3:0. Siščani su potpuno pali u početnim minutama drugog poluvremena, primili su u deset minuta tri pogotka i domaćin je stigao do slavlja. Za Dugo Selo su pogađali dvaput mladi Matija Micić te jednom Bojan Monar.

Lekenik je s novim trenerom dočekao momčad Gaja i upisao minimalnu pobjedu 1:0. Nakon što je Crnobrnja napustio klubu, lekeničkog trećeligaša je preuzeo Fabijan Komljenović i krenuo pobjedom. Slavlje u susretu protiv fenjeraša domaćinu je donio Ivan Đurđek golom u 52. minuti susreta.

Seriju loših rezultata prekinula je Trešnjevka i to pobjedom na gostovanju kod Maksimira. Trešnjevka je slavila s minimalnih 1:0 pogotkom Antonija Menala čime je kreirala jedno od većih iznenađenja ovog kola i tako podgrijala nadu u ostanak u ligi.

Kako sezona odmiče, Samobor igra sve bolje, a do nove pobjede je stigao na gostovanju kod Stupnika čime je prekinuo seriju pobjeda domaćina. Samoborci su bili uvjerljivi i slavili su 3:0 golovima Ivana Puškarića, Nikice Brujića i Filipa Brdarića što ih je približilo Stupničanima na samo dva boda.

Dubrava je golom Jurice Mihovca u 93. minuti izvukla bod s gostovanja kod Tekstilca. Domaćin je imao vodstvo od 73. minute pogotkom Marka Barona, međutim u samom finišu susreta gosti se ipak spašavaju.