Aleksandar Trajkovski 72'
Hajduk

[VIDEO] Hajduk u bogatom i pomalo bizarnom susretu uvjerljivo svladao Lokomotivu

Branimir Korać • subota, 25.05.2024.

Vrlo bogatu utakmicu odigrali su Lokomotiva i Hajduk, a Splićani su upisali pobjedu čak 5:2. Pomagali su i jedni i drugi asutogolovima, a tu je sretniji bio Hajduk kojem je Lokomotivina obrana pomogla kod čak tri gola.

Lokomotiva i Hajduk zaključili su sezonu vrlo sadržajnim susretom, u Kranjčevićevoj je viđeno čak pet pogodaka. Splićani su bili bolji, ali i sretniji te pobjeda nije dolazila pod znak pitanja.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije se dugo čekalo na pogotke. Hajduk je poveo već u 18. minuti, Trajkovski je s lijeve strane slao loptu prema drugoj vratnici, ona pogađa pred golom Mersinaja, vara Šubarića i završava u mreži.

Nakon postignutog pogotka Hajduk je nanizao još nekoliko odličnih situacija, ali nije zabio sve do 38. minute kada dolazi do vrlo slične situacije kao 20 minuta ranije.

Ponovno su u glavnoj ulozi Trajkovski i Mersinaj, Trajkovski je pucao, ponovno je pogodio Mersinaja koji još jednom vara svog vratara.

U drugom dijelu nastavilo se u bizarnom ritmu i treći gol je također bio autogol. Sahiti je s lijeve strane poslao loptu u sredinu gdje je Kalaica koji skreće loptu u svoju mrežu u 47. minuti za 3:0.

Dvije minute kasnije napokon smo dočekali čist pogodak koji nije imao veze s autogolom. Trajkovski je krasnim dodavanjem pronašao Brekala koji elegantno prebacuje Šubarića i zabija za 4:0.

Već tada je bilo jasno da će Hajduk slaviti, a Lokomotivi je prijetila totalna katastrofa. Ipak, taj šok je malo ublažila Hajdukova obrana, Jurić-Petrašilo je vraćao loptu prema Buljanu, on se spetljao, ona mu prolazi kroz noge i ulazi u mrežu.

U 66. minuti javio se tračak nade za Lokomotivu. Dosuđen je slobodni udarac na više od 20 metara, loptu je uzeo Duje Čop i fantastično je pogodio za 2:4.

Tko zna što bi bilo da je Čop u 70. minuti realizirao zicer, Šotiček ga je sjajno proigrao, ali on je potpuno sam promašio loptu.

Kada neće Lokomotiva, zabit će Hajduk. Dvije minute nakon Čopovog promašaja nakon kornera nastala je gužva u kaznenom prostoru Lokomotive, napucana lopta u Uremovića odbija se do samog Trajkovskog koji iz blizine zabija.

Do kraja susreta još je Odjidja zatresao gredu, a na semaforu je ostalo 2:5.