SuperSport HNL, 36. kolo, 24.05.2024, 18:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Mateo Erceg, Marjan Tomas, Kruno Šarić; 4. sudac: Filip Cindrić
2:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

[VIDEO] Gorica pobjedom zaključila sezonu na sedmom mjestu

Petar Jenjić • petak, 24.05.2024.

Do pobjede na domaćem terenu stigla je Gorica koja je pogocima Jurice Pršira i Marka Solde stigla do pobjede protiv Istre 1961 i tako osvojila sedmo mjesto na kraju sezone SuperSport HNL-a...

Odigrana je prva utakmica posljednjeg kola SuperSport HNL-a. U utakmici za sedmo mjesto Gorica je na domaćem terenu slavila protiv Istre 1961 rezultatom 2:0. Iako su Puljani bili nešto bolji kroz veći dio susreta, ostanak s igračem manje zadnjih 20-ak minuta koštao ih je barem boda.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva konkretnija šansa stigla je za gostujuću momčad u 13. minuti. Centrirao je Ville Koski, pucao glavom Mario Čuić, ali otišlo je malo kraj stative. Pet minuta kasnije vrlo dobar udarac Mateja Vuka iskosa s ruba 16 metara, ali zatresao je vanjski dio mreže.

U 24. minuti udarac s 20 metara okušao je i Emmanuel Ekong. Nije bilo loše, ali išlo je kraj gola. Do kraja poluvremena konkretnijih šansi baš i nije bilo.

Činilo se da je Mateo Lisica doveo Istru 1961 u vodstvo u 49. minuti susreta. Bila je to lijepa akcija Puljana, asistirao je Ivan Ćalušić, ali sudac Mateo Erceg poništio je pogodak zbog prekršaja nad Valentinom Majstorovićem.

Nesuđeni strijelac okušao je udarac pet minuta kasnije, no vratar Gorice odbio je njegov pokušaj. Određeni "status quo" stajao je sljedećih desetak minuta, ali u 67. minuti to se promijenilo, nakon što je Mario Čuić zaradio drugi žuti karton.

Gorica je stigla do vodstva u 75. minuti susreta. Bilo je to odlično proigravanje za Juricu Pršira, dobro primanje i okret, a lopta je nakon udarca završila u mreži. Tri minute kasnije Ekong je mogao poravnati rezultat, ali pucao je malo kraj gola.

U završnici susreta Goričani su čuvali stečenu prednost. Imala je Istra još jednu solidnu šansu preko Ekonga, no pogodak do kraja postigli su domaći. Za kraj sezone, ali i svog boravka u Gorici, zabio je Marko Soldo.