Dunkerque 28:29 Montpellier
Montpellier

Montpellier do vrijedne gostujuće pobjede u borbi za drugu poziciju

Mihaela Bradovski • četvrtak, 25.04.2013.

Derbi 22. kola francuske LNH odigran je u Dunkerqueu gdje je istoimeni domaćin ugostio momčad Montpelliera. Bio je to izravni dvoboj za drugo mjesto na ljestvici, a vrijednu pobjedu odnijeli su gosti koji su slavili s minimalnih 29:28...

Dunkerque Handball Grand Littoral - Montpellier 28:29 (12:18)

S dosta zanimanja očekivao se dvoboj Dunkerquea i Montpelliera, dva glavna kandidata za osvajanje druge pozicije na kraju prvenstva i ujedno plasmana koje vodi u Ligu prvaka. Na njihove kikseve iz prikrajka vrebaju Nantes i Chambéry koji se nadaju da bi se mogli uključiti u tu borbu, a za to im je najviše odgovarao remi u ovom susretu.

Na kraju nije puno nedostajalo da do remija i dođe, Montpellier je prokockao visoku prednost koju je stekao tijekom susreta, na kraju je odlični vratar Mickael Robin obranio pokušaj Bastiena Lamona i donio pobjedu Montpellieru.

Od početka susreta bilo je očito da domaćin igra u grču i pod pritiskom pobjede u ovom važnom susretu. Montpellier je bio opušteniji, gosti su sjajno otvorili utakmicu te rano pobjegli na 4:0, a zatim i na 7:2. Nakon tog lošeg početka susreta, Dunkerque se oporavio i počeo polako smanjivati zaostatak te je na ulasku u posljednjih deset minuta prvog poluvremena stigao na -2 (11:9), ali je u završnici prvog poluvremena Montpellier ponovno odmaknuo i na odmor odnio priličnu prednost - 18:12.

Taj visok zaostatak nije demoralizirao igrače Patricka Cazala koji su u drugom dijelu pružili značajno bolju igru. Montpellier više nije bio onako ubojit u napadu, proradila je inače odlična obrana Dunkerquea i prednost gostiju se počela topiti. Ključno razdoblje za hvatanje priključka bilo je u drugih 15 minuta drugog poluvremena u koje su rukometaši Dunkerquea ušli sa zaostatkom od sedam pogodaka da bi predvođeni Mohamedom Mokranijem kreirali seriju 6:0 u jednako toliko minuta i tako se vratili u utakmicu.

Na potpuni povratak ipak su morali pričekati sve do 56. minute kada je Lamon uspio poravnati na 27:27 što je bilo prvo poravnanje na susretu, ali do preuzimanja vodstva Dunkerque nije stigao. Presudnim se pokazao gol Williama Accambraya minutu prije kraja. Nakon toga domaćin je krenuo u posljednji napad, imao i igrača više nakon trećeg isključenja Teja, ali Robin brani pokušaj Lamona i osigurava gostima bodove.

Gostujuću momčad predvodili su ubojiti Dragan Gajić s osam golova, William Accambray sa šest te Vid Kavtičnik koji je postigao jedan manje, dok je sjajni Robin upisao 18 obrana. Važnu ulogu u gostujućoj momčadi igrao je sve do trećeg isključenja Petar Metličić koji je uz poznati doprinos u obrani postigao i jedan pogodak iz dva pokušaja.

Kod domaćina istaknuli su se Mokrani sa šest golova te Butto s pet, dok je ponajbolji vratar francuske lige Vincent Gerard ostao na deset obrana.

Spomenimo još kako bez obzira na ishod ovog susreta PSG ima priliku već u ovom kolu potvrditi naslov prvaka Francuske. Ukoliko svlada u gostima momčad Cessona, pobjeći će prvom pratitelju na devet bodova četiri kola prije kraja.